Indykpol AZS Olsztyn

Autor: Indykpol AZS Olsztyn

PlusLiga: Po punkty do Rzeszowa. Asseco Resovia - Indykpol AZS Olsztyn [AUDIO]

2020-11-13 12:38

Przed siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn kolejne ligowe starcie. Po niespodziewanej porażce z Cuprum Lubin tym razem na wyjeździe zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów, w piątek 13 listopada (godz. 20:30). Transmisja w Polsacie Sport.

Piątkowy rywal akademików wraca do gry po kwarantannie i dla zawodników prowadzonych przez Alberto Giulianiego, będzie to pierwszy mecz po przerwie. W ligowej tabeli Resovia zajmuje 9. miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów, mając do tej pory tylko jedną porażkę na koncie. W ostatnim spotkaniu, rzeszowianie pokonali przed własną publicznością Stal Nysę 3:1.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn również przebywali na kwarantannie, jednak ich powrót nie był udany. Po dwóch tygodniach spędzonych w domu i kilku dniach treningu, zawodnicy prowadzeni przez trenera Daniela Castellaniego ulegli w Hali Urania ekipie Cuprum Lubin 0:3. W ligowej tabeli akademicy zajmują obecnie 11. miejsce z dorobkiem sześciu oczek.

- Czułem po sobie, że podczas meczu z Lubinem brakowało prądu w nogach – mówi Damian Schulz, atakujący Indykpolu AZS. Widać, że ta przerwa wybija z rytmu i te mecze wyglądały ciekawiej dla kibiców.

- Myślę, że każdy dzień będzie działał na naszą korzyść, więc to kwestia czasu, kiedy wrócimy do swojej formy - dodał.

Posłuchaj: Damian Schulz, atakujący Indykpolu AZS przed meczem z Asseco Resovią Rzeszów

W historii spotkań obu zespołów w rozgrywkach po egidą PLS, lepszym bilansem mogą pochwalić się gospodarze piątkowej konfrontacji – 27:17. Gdy spojrzymy jednak na ostatnich sześć spotkań, to lepszy bilans mają akademicy z Kortowa – 5:1. Jakimi wynikiem zakończy się zatem piątkowy mecz na Podpromiu? Początek konfrontacji o godz. 20:30.