Pikniki rodzinne na Warmii i Mazurach. Mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Sprawdź, co się będzie działo

i

Autor: Freepik Zdjęcie ilustracyjne

Wydarzenia

Pikniki rodzinne na Warmii i Mazurach. Mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Sprawdź, co się będzie działo

2024-05-24 7:23

Nadeszły cieplejsze dni, a wraz z nimi zapowiedzi kolejnych imprez dla całych rodzin. Już niedługo w największych miastach województwa warmińsko-mazurskiego odbędą się pikniki rodzinne, podczas których nie zabraknie atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. W programie znalazły się m.in. występy znanych zespołów czy animacje. Poniżej program wydarzeń.

Pikniki rodzinne na Warmii i Mazurach. Gdzie się odbędą?

Pikniki rodzinne zaplanowano w trzech największych miastach województwa: Elblągu, Olsztynie oraz Ełku. Okazją do świętowania jest 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

- Wejście Polski do Unii Europejskiej było jednym z najważniejszych wydarzeń XXI wieku. Unia Europejska to wspólnota, więc wspólnie z mieszkańcami chcemy celebrować nasz jubileusz – mówi marszałek Marcin Kuchciński. – Ile Unia Europejska znaczy dla Warmii, Mazur i Powiśla najlepiej obrazują liczby. Województwo warmińsko-mazurskie zainwestowało dotychczas 33,7 mld zł ze środków europejskich. To niewyobrażalna suma, bez której nasz region nie wyglądałby tak, jak obecnie. Kluczową rolę w rozwoju regionu odegrały przede wszystkim inwestycje i działania w obszarze kapitału ludzkiego, przyczyniając się do poprawy jakości życia mieszkańców. Ale też drogi, obiekty sportowe, infrastruktura kolejowa, szkoły, szpitale i wiele innych inwestycji są w znacznej mierze finansowane dzięki środkom unijnym. To właśnie dzięki nim możemy cały czas się rozwijać, stając się coraz lepszym miejscem do życia. Dlatego serdecznie zapraszam na trzy wydarzenia, na których będzie hucznie, radośnie, rodzinnie i wesoło.

Pierwsze wydarzenia odbędą się już w najbliższy weekend. W piątek, 24 maja, zaplanowano piknik w Elblągu. Dzień później odbędzie się on w Olsztynie, a 1 czerwca w Ełku.

Pikniki Rodzinne. Co będzie się działo? Sprawdź program

Elbląska impreza odbędzie się na placu Kazimierza Jagiellończyka. Od godz. 14:00 do 20:30 uczestnicy będą mogli wziąć udział w zabawach sportowych z animacjami dla dzieci, konkursach wiedzy o Unii Europejskiej z atrakcyjnymi nagrodami, wystawach plenerowych czy prezentacji beneficjentów funduszy unijnych z Elbląga. O rodzinną i beztroską atmosferę postara się zespół Diamenty i Patrycja Lipińska z muzyczno-balonowym show. Na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentują się aktorzy z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, a gwiazdą wieczoru będzie olsztyński zespół Big Day. Szczegóły można zobaczyć na poniższym plakacie.

Pikniki rodzinne na Warmii i Mazurach. Mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Sprawdź, co się będzie działo

i

Autor: Urząd Marszałkowski w Olsztynie

Olsztynianie będą mogli się bawić od godz. 12:00 do godz. 18:00 na Starym Mieście w Olsztynie i w parku Podzamcze. Rodzice z dziećmi będą mogli skorzystać z zabaw i animacji dla dzieci, zobaczyć od środka nowoczesny wóz strażacki czy obejrzeć miniturniej rycerski. Dla nieco starszych uczestników zaplanowano wiele stoisk samorządowych, quizy i konkursy wiedzy o Unii Europejskiej, bezpłatne badania profilaktyczne, punkt informacji o funduszach europejskich i kiermasz regionalnej żywności. Podczas całego wydarzenia będą odbywać się występy artystyczne zespołów, spośród których, podobnie jak w Elblągu, gwiazdą wieczoru będzie Big Day.

Pikniki rodzinne na Warmii i Mazurach. Mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Sprawdź, co się będzie działo

i

Autor: Urząd Marszałkowski w Olsztynie

W Ełku z kolei piknik będzie połączony z miejską imprezą z okazji Dnia Dziecka. Na placu Jana Pawła II od godz. 11:00 na najmłodszych i tych nieco starszych uczestników będzie czekało mnóstwo atrakcji. Chętni będą mogli odwiedzić namioty tematyczne, z których część będzie poświęcona bezpośrednio członkostwu w Unii Europejskiej i funduszom europejskim. Swoje stanowiska wystawi m.in. Szkoła Policealna im. Mikołaja Kopernika w Ełku, czyli popularny „Medyk”, Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej czy Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Targi Olsztyn w stylu vintage

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w warmińsko-mazurskim. Tu warto zabrać dziecko!