Pijany wujek pomagał pijanej siostrzenicy. Oboje wjechali autem do rowu

i

Autor: Pixabay.com 18 latka i jej 66 -letni wujek będą się teraz tłumaczyć przed sądem

Pijany wujek pomagał pijanej siostrzenicy. Oboje wjechali autem do rowu

2022-07-26 14:13

W rodzinie siła, ale nie tym razem. Rodzina z podnidzickiej gminy Janowo ma teraz spore kłopoty. Najpierw najbliżsi pozwolili 18-latce, która piła wcześniej alkohol wsiąść za kierownicę. Dziewczyna nie miała doświadczenia ani prawa jazdy, więc finał był łatwy do przewidzenia. Przejażdżka zakończyła się w przydrożnym rowie. Sytuacja miała jednak ciąg dalszy.

Pomoc zaoferował siedzący na fotelu pasażera – wujek kierującej.

Minionej nocy na drodze wojewódzkiej 604, koło miejscowości Więckowo najpierw 18-latka kierująca osobową hondą w trakcie zawracania wjechała do rowu – relacjonuje Alicja Pepłowska z policji w Nidzicy. Nastolatka nie posiadała uprawnień do kierowania, miała za to alkohol w organizmie. Badanie wykazało 1,6 promila. 66-letni wujek, który ruszył z pomocą ale również wjechał do rowu (po drugiej stronie jezdni) miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie – dodaje Pepłowska.

18-latka wraz z wujkiem zostali przewiezieni do komendy policji w Nidzicy

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Zarówno on jak i  jego siostrzenica staną także przed sądem. Obojgu grozi do 2 lat więzienia. Autem podróżowała również matka 18-latki. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl