Region

Piękno Warmii i Mazur ukryte w kadrach. Znamy zwycięzców konkursu fotograficznego. Zobacz zdjęcia!

2024-07-10 11:42

Konkurs „Szlak Kopernikowski w obiektywie 2024” został rozstrzygnięty. Nagrody trafią do osób, które w wyjątkowy sposób w swoich obiektywach uchwycili piękno i walory województwa warmińsko-mazurskiego.

Wyjątkowe zdjęcia nagrodzone przez zarząd województwa

Konkurs „Szlak Kopernikowski w obiektywie 2024” został ogłoszony 19 lutego. Data jest nieprzypadkowa, bo właśnie na ten dzień przypada rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Do końca maja wpłynęło 35 fotografii, z których komisja konkursowa wybrała i zarekomendowała zarządowi województwa w jej ocenie najlepsze prace. Wybór nie był najprostszy, bo jakość prac była na najwyższym poziomie.

- Jako zarząd województwa z wyjątkowymi walorami turystycznymi kładziemy szczególny nacisk na działania promocyjne, będąc jednocześnie otwartymi na dialog i różne spojrzenia. – mówi marszałek Marcin Kuchciński – Jestem pod wielkim wrażeniem wszystkich prac, które przysłali uczestnicy konkursu. To dla nas ogromna wartość, bo każdy z nas ma inne spojrzenie i wrażliwość na region, którą podczas takich inicjatyw może uzewnętrznić. Serdecznie gratuluję zarówno zwycięzcom, jak i tym, których prace nie wygrały. To niesamowite fotografie, pokazujące nie tylko piękno regionu, ale także niesamowity talent ich autorów.

Konkurs „Szlak Kopernikowski w obiektywie 2024”, znamy zwycięzców

Kierując się kryteriami regulaminowymi: walorami estetycznymi i artystycznymi, kreatywnością, oryginalnością ujęcia, jakością techniczną oraz wartością promocyjną – zarząd województwa zaakceptował laureatów zarekomendowanych przez komisję konkursową.

I miejsce: Grzegorz Januszewicz za zestaw zdjęć pt.:

- „Kościół pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza nad jeziorem Dywickim, Dywity”, - „Kościół Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza - wschód słońca z efektem halo, Dywity”, - „Zamek Biskupów Warmińskich, Lidzbark Warmiński”, - „Zamek Biskupów Warmińskich i Hotel Krasicki nad rzeką Łyną - wschód Słońca, Lidzbark Warmiński”, - „Kolegiata św. Apostołów Piotra i Pawła, w tle Zamek Biskupów Warmińskich”.

II miejsce: Dorota Łoś za zdjęcie pt. „Witraż w Katedrze, Frombork”.

III miejsce: Piotr Łoś za zdjęcie pt. „Widok na Katedrę, Frombork”.

Celem konkursu jest promocja i popularyzacja obiektów i miejsc związanych z działalnością Mikołaja Kopernika, którego postać była inspiracją do stworzenia Szlaku Kopernikowskiego, który obecnie jest jedną z atrakcji turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego.

Moto Meta Cabrio Nidzica 2024

QUIZ. "Kobieta mnie bije!". Kochasz "Seksmisję"? Udowodnij! 6 na 10 to minimum

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś... słodkiego. O jakim smaku był dżemik, który Lamia przemyciła staruszce? "A czy ja mogę spróbować, czy aby nie jest mdły?"