Orsay znika z Polski. Popularna sieć zamknie wszystkie swoje sklepy w naszym kraju

i

Autor: Unsplash: Marcus Loke/ mapa Orsay.com Orsay znika z Polski. Popularna sieć zamknie wszystkie swoje sklepy w naszym kraju

Orsay znika z Polski. Popularna sieć zamknie wszystkie swoje sklepy w naszym kraju

2022-05-10 7:26

Jedna z popularniejszych marek odzieżowych dla kobiet – Orsay – planuje zamknąć wszystkie swoje sklepy w Polsce. Jak informuje portal propertynews.pl, mają one zniknąć z centrów handlowych do końca czerwca tego roku. A co ze sklepem internetowym? Jaka jest przyczyna likwidacji sklepów Orsay? Szczegóły w artykule.

Firma Orsay powstała w 1975 roku w Niemczech. Z biegiem czasu marka zaczęła się rozwijać i otwierać coraz więcej sklepów, również poza granicami kraju. W Polsce pierwszy sklep Orsay został otwarty w 1997 roku w Czeladzi. W najlepszym momencie w naszym kraju było aż 160 salonów. W roku ubiegłym liczba ta jednak zmniejszyła się o 30. To niestety nie koniec.

Orsay znika z Polski. Wszystkie sklepy zostaną zamknięte do końca czerwca

Jak informuje propertynews.pl, do końca czerwca w Polsce mają zostać zamknięte wszystkie salony Orsay. Według doniesień portalu, powodem likwidacji sieci jest niewypłacalność firmy. Większość pracowników otrzymała już informację o wypowiedzeniu umów.

Plan zamykania sklepów Orsay w Polsce potwierdzają pracownicy infolinii, z którymi skontaktowały się Wirtualne Media. Portal usłyszał, że salony faktycznie będą zamykane. Zanim to jednak nastąpi, minie kilka miesięcy. Na razie działać będzie też sklep internetowy marki.

Zaskoczenia nie kryją klienci sklepu, którzy o zamknięciu sklepów dowiadują się z mediów czy od pracowników sklepów, a nie z oficjalnego komunikatu od firmy. — W jednym salonie pracownicy otwarcie mówią o zamknięciu działalności przez Orsay z dniem 30.06.2022. A w drugim zachowują pozory jakby nic się nie działo. Przy zakupie pytają o kartę klubową która za 2 miesiące nie będzie nic warta. Moim zdaniem powinni Państwo otwarcie informować swoich klientów o swojej sytuacji — napisała w komentarzu na Facebooku sklepu Orsay jedna z klientek.

Sklepy Orsay znikają nie tylko z Polski, ale też z macierzystego rynku. W Niemczech zamkniętych ma zostać połowa z działających tam obecnie 197 sklepów.

Listę wszystkich salonów otwartych aktualnie w Polsce znajdziesz >>TUTAJ<<

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE

Jedne biznesy znikają, a inne powstają - i to w najmniej oczekiwanych miejscach.

Jak choćby szklarnia Alberta z ESKI. Posłuchajcie jak wkręcił słuchaczkę!

Listen to "Szklarnia" on Spreaker.