sport

Olsztyńskie Deskorolkowe Mistrzostwa 2023 Young Edition. Podsumowanie

2023-06-06 15:48

Olsztyn pod wieloma względami wspiera lokalnych skaterów. W sobotę (3 czerwca) swoje święto obchodzili młodzi wielbiciele deski. Nad jeziorem Ukiel odbyły się Deskorolkowe Mistrzostwa Olsztyna 2023 Young Edition. Posłuchajcie naszej eskowej relacji.

Deskorolkowe Mistrzostwa Olsztyna 2023 Young Edition to pierwsze zawody poświęcone dzieciom i młodzieży. W wydarzeniu wzięło udział 20 osób w kategorii wiekowej od 6 do 13 lat. Uczestnicy zmierzyli się w trzech oddzielnych konkurencjach: Downhill Speed Run (zwycięzcy: 1 miejsce – Adam Wojego, 2 miejsce – Aleksander Kulikowski, 3 miejsce – Pola Blok), Tik-Taki (zwycięzcy: 1 miejsce – Pola Wierzbowska, 2 miejsce – Franek Świder, 3 miejsce – Kacper Kruger) oraz Best Trick (zwycięzcy: 1 miejsce – Ignacy Sieniawski, 2 miejsce – Staś Kacperski).

- Jeżeli chodzi o sam Best Trick to ja się tutaj bardzo pozytywnie rozczarowałem. Myślałem, że dosłownie będzie tu kilka jakiś triczków i będę miał problem z wyborem zwycięzcy. Na szczęście chłopaki dali tak równo do pieca, jak na dobrych zawodach dla dorosłych – mówi Piotr Bauman, organizator Deskorolkowych Mistrzostw 2023 Young Edition.

Posłuchaj: Piotr Bauman, organizator Deskorolkowych Mistrzostw 2023 Young Edition podsumowuje zawody

QUIZ. Z której bajki są te postaci? Sprawdź, co pamiętasz z dzieciństwa

Pytanie 1 z 10
Rafiki to postać z bajki:

To nie koniec deskorolkowych wydarzeń. Już 25 czerwca (niedziela) na Jarotach odbędą się kolejne Mistrzostwa, tym razem w kategorii open. Uczestnicy zmierzą się w dwóch konkurencjach: Game of Skate oraz Best Trick. Przed nami również kolejna odsłona Deskorolkowych Mistrzostw Young Edition, która odbędzie się 29 lipca, ponownie nad jeziorem Ukiel.