Trwa Narodowy Spis Powszechny

i

Autor: pixabay.com Od początku kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Olsztynianie przystąpili do liczenia. Trwa Narodowy Spis Powszechny [AUDIO]

2021-04-19 14:21

Od początku kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Rachmistrzowie powołani w Olsztynie jeszcze nie ruszyli do liczenia, bo w tej chwili badanie realizowane jest jedynie zdalnie, metodą samospisu. Uzupełniającą metodą jest możliwość zadzwonienia pod nr infolinii spisowej - 22 279 99 99 - i dokonanie samospisu w ten sposób. To w tej chwili jedyne sposoby, aby dopełnić obowiązku.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 16.04.2021

Olsztynianie przystąpili do liczenia. Wraz z początkiem kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Aktualnie możliwy jest jedynie samospis internetowy. Można to zrobić w domu, jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, pomocą służy olsztyński ratusz.

W przypadku braku możliwości technicznych dokonania samospisu, można odwiedzić Urząd Miasta Olsztyna. Specjalnie przygotowane stanowisko jest dostępne w Punkcie Obsługi Klienta w godzinach jego pracy (poniedziałki między 8:15 a 15:45 oraz od wtorku do piątku w godzinach 7:45-15:15) – mówi rzeczniczka olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz. Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju wywiady bezpośrednie nie będą w tej chwili realizowane. Natomiast rachmistrzowie telefonicznie pracę zaczną 4 maja.

Posłuchaj: rzecznik olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz o NSP2021
Sonda
Czy kiedykolwiek dzwoniłeś pod numer alarmowy?

Jesteście ciekawi, na jakie pytania musicie odpowiedzieć w spisie? W formularzu padają pytania o dane osobowe, adres zamieszkania, osoby w mieszkaniu/pomieszczeniu niebędącym mieszkaniem/obiekcie zbiorowego zakwaterowania, osoby przebywające za granicą, relacje rodzinne. W spisie traficie też na kwestionariusz mieszkania, kwestionariusz osobowy, kwestionariusz osobowy emigranta krótkookresowego oraz kwestionariusz osobowy emigranta długookresowego. Powyższe pytania do narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań 2021 przetłumaczone na polski język migowy prezentujemy na stronie pjm.spis.gov.pl

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy