Zima wróciła do Polski. ŚNIEG w warmińsko-mazurskim UTRUDNIA JAZDĘ!

i

Autor: pexels.com

drogi

Olsztyn. Zimowe działania GDDKiA

2023-03-23 15:54

Przerwa zimowa to czas, który jest mniej intensywny tylko z pozoru. Jak się okazuje w okresie zimowym od 15 grudnia do 15 marca wykonawcy inwestycji wg. zawieranych umów podlegają przerwie zimowej. Jednak zazwyczaj ten okres jest wykorzystywany do nadrabiania zaległości albo przyspieszenia realizacji projektów.

W okresie zimowym zostały udostępnione do użytku dwa odcinki dróg – 5 km trasy S5 Ornowo-Wirwajdy oraz 18 km obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego. W planach jest kontynuacja robót na drodze S16 Borki Wielkie-Mrągowo, gdzie zakończenie prac oszacowano na pierwszą połowę 2024 roku. Kontynuowane zostaną również pomniejsze prace, których realizacja zakończy się w tym roku. Mowa o drodze 51 na odcinku Smolajny-Kosyń oraz o przebudowie skrzyżowania na rondo w Rożentalu, czy też w Olecku.

- Poza tym będziemy rozstrzygać przetargi na budowę drogi S16 od Olsztyna do Biskupca – tam mamy dwa odcinki tej drogi. Na etapie postępowania przetargowego są także odcinki drogi nr 65 na wschodzie województwa. Także pracujemy nad dokumentacją dla obwodnic: Olsztyna, Szczytna oraz Pisza. Będziemy pewnie niebawem podpisywać umowę na projekt i budowę obwodnicy Gąsek. Na etapie prac przygotowawczych znajduje się duże zadanie po stronie naszego województwa. Jest to 45 km drogi ekspresowej S5 od Wirwajd do granicy z województwem Kujawsko-Pomorskim – mówi Karol Głębocki, rzecznik GDDKiA w Olsztynie.

Posłuchaj: Karol Głębocki z GDDKiA w Olsztynie podsumowuje działania zimowe drogowców

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto wcielał się w rolę Rysia w serialu "13 Posterunek 2"?