Olsztyn. Zaparkował auto NA ŚRODKU DROGI. Do akcji wkroczyło czterech mężczyzn

Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych czy wjazdach na posesje nie jest nowością. Dziwić może jednak auto zaparkowane na... środku jezdni. Takie zauważyło czterech mieszkańców Olsztyna na jednej z ulic w mieście. Kiedy podeszli bliżej, zagadka sama się rozwiązała.

Olsztyn. Zaparkował auto NA ŚRODKU DROGI. Interweniowało czterech mężczyzn
Autor: - zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay.com Olsztyn. Zaparkował auto NA ŚRODKU DROGI. W organizmie miał blisko 3 promile alkoholu

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (4 maja). - Z relacji zgłaszających wynikało, że na środku jezdni zauważyli zaparkowane auto, a w nim śpiącego za kierownicą mężczyznę. Po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Mężczyzna, gdy zorientował się, że został zauważony przez osoby postronne odjechał z miejsca. Świadkowie wezwali służby, a następnie po kilkuset metrach uniemożliwili mu dalszą jazdę - informuje st. sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP Olsztyn.

Na miejsce przyjechał policyjny patrol, który zatrzymał mężczyznę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie 39-letniego kierującego osobowym oplem. - Mężczyzna był kompletnie pijany, miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa - dodaje st. sierż. Andrzej Jurkun.

Olsztyn. Nowy sposób policji na piratów drogowych. Patrolują drogi z powietrza

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!
Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?