Olsztyn: Urzędy w Wigilię 24 grudnia otwarte czy zamnięte?

i

Autor: UM Olsztyn Olsztyn: Urzędy w Wigilię 24 grudnia otwarte czy zamnięte?

Olsztyn: Urzędy w Wigilię 24 grudnia otwarte czy zamknięte? [INFORMATOR]

2021-12-20 14:53

Masz do załatwienia ważne sprawy urzędowe? Lepiej się pośpiesz! W okresie świąteczno-noworocznym urzędy mogą być zamknięte. Komunikaty w tej sprawie wydały już Urząd Miasta w Olsztynie, Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki oraz ZUS.

Urząd Miasta w Olsztynie w piątek 24 grudnia będzie nieczynny. Dotyczy to także Punktu Obsługi Mieszkańców w Galerii Warmińskiej. Sprawy załatwimy jednak w Sylwestra 31 grudnia. Wówczas ratusz czynny jest w godzinach od 7.30 do 15.30, natomiast Punkt Obsługi Mieszkańców w Galerii Warmińskiej od 10.00 do 16.00.

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie również będzie zamknięty w piątek 24 grudnia. Pracownicy odbierają tego dnia wolne za przypadające w sobotę 25 grudnia Boże Narodzenie.

W piątek nieczynne będą sale obsługi klientów w placówkach ZUS. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej. - Klienci wszelkie formalności będą mogli załatwić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych, która jest dostępna non stop, przez 7 dni w tygodniu. Wystarczy zalogować się na swój profil PUE, by złożyć dokumenty, czy wysłać wniosek. Osoby, które chciałyby uzyskać informacje w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego, mają do dyspozycji specjalną całodobową infolinię (tel. 22 11 22 111) - mówi Anna Ilukiewicz, rzecznik ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

Spraw nie załatwimy także w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sedno Sprawy - Anna Maria Żukowska