Działka znów będzie na sprzedaż

i

Autor: Andrzej Brzozowski Działka przy Głowackiego znów będzie na sprzedaż

Olsztyn stracił szansę na miliony. Sprzedaż działki nie została sfinalizowana [AUDIO]

2021-05-31 20:53

Inwestor, który w wylicytował działkę przy ulicy Głowackiego, nie pojawił się na podpisaniu aktu notarialnego. 31 maja (poniedziałek) minął ostateczny termin wpłacenia przed nabywcę wylicytowanej kwoty. To oznacza, że teren zostanie ponownie wystawiony na licytację, a wadium inwestora, który wylicytował nieruchomość za 21 mln złotych, przepada na rzecz miasta.

ESKA XD #023 - Rolnicy.Podlasie, Szybcy i Wściekli 9, TIKTOK TRENDY

Cena wywoławcza dwóch działek o łącznej powierzchni niemal 10,6 tys. m2 wynosiła 7,1 mln złotych. Podczas licytacji pod koniec stycznia teren osiągnął kwotę trzykrotnie wyższą - 21 mln zł. Jej zwycięzca zdecydował jednak nie wpłacić tej sumy.

Przetarg był przeprowadzony z najwyższą starannością, a potencjalni nabywcy mieli wystarczająco dużo czasu do zapoznania się z możliwościami inwestycyjnymi, jakie oferuje działka przeznaczona do sprzedaży - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Nie było żadnych przeszkód, które uniemożliwiałyby wystąpienie o decyzję określającą warunki zabudowy dla tej działki, albowiem takie wystąpienie nie jest uwarunkowane własnością i może to uczynić każdy zainteresowany. Także na rozpoczęciu licytacji, uczestnicy przetargu zostali poinformowaniu o stanie prawnym działki i uwarunkowaniach urbanistyczno-architektonicznych potencjalnej inwestycji.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?

Brak wpłaty wylicytowanej kwoty oznacza także, że na rzecz miasta przepada wadium wniesione przez zwycięską spółkę. To 10 proc. ceny wywoławczej terenu, czyli 710 tys. złotych.

Posłuchaj: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz o niesfinalizowanej sprzedaży działki przy Głowackiego

Przygotowujemy kolejną licytację tej nieruchomości - mówi dyrektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Olsztyna, Sławomir Bernat. - Będzie możliwa do przeprowadzona prawdopodobnie w październiku.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy