Olsztyn przyznaje mieszkania socjalne. Jakie wymogi trzeba spełnić? [AUDIO]

2020-09-17 6:59 AK,MSZ
ZBK Olsztyn
Autor: MSZ Olsztyński ZBK przyjmuje wnioski o mieszkania socjalne

Kryterium dochodowe i zamieszkanie w Olsztynie przez co najmniej 10 lat, te wymogi trzeba spełnić, by ubiegać się o lokum od miasta. Co roku do olsztyńskiego Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych wpływa około 400 wniosków. Ile osób ma szanse otrzymać mieszkanie socjalne w 2021 roku ? O tym piszemy na ESKA Olsztyn.

Olsztyn. Mieszkania socjalne. Jakie wymogi trzeba spełnić?

Osoby, które chcą ubiegać się o lokum od miasta, muszą się pospieszyć. Wnioski olsztyński ZBK przyjmuje do końca września. Wiadomo, że o przyznaniu mieszkania socjalnego decydują pewne kryteria. Trzeba je spełnić, by przejść wstępną weryfikację.

Należy udowodnić przebywanie w Olsztynie przez co najmniej 10 lat. Drugie kryterium dotyczy dochodów. W gospodarstwach jednoosobowych jest to 2160 złotych brutto, a w gospodarstwach wieloosobowych to 1800 złotych w przeliczeniu na osobę - tłumaczy Zbigniew Karpowicz, dyrektor Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych w Olsztynie. Pod uwagę bierzemy także powierzchnię dotychczasowego lokalu - dodaje Karpowicz.

Wnioski, z powodu pandemii przyszli najemcy mogą składać za pośrednictwem poczty lub zostawić przed wejściem do siedziby ZBK przy ul. Cichej 5 . Pomocne wzory również znajdują się przed budynkiem. Bezpośrednia konsultacja z urzędnikiem jest możliwa, ale raczej w sytuacjach wyjątkowych.

Ograniczona pula mieszkań

Ostatnim krokiem jest weryfikacja wniosków przez komisję. Co roku do Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych w Olsztynie wpływa ich około 400. Ile osób ma szanse otrzymać mieszkania?

Dysponujemy około 30 lokalami na kolejne lata - Zbigniew Karpowicz, dyrektor Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych w Olsztynie

Przyjmowanie wniosków o przyznanie mieszkań socjalnych potrwa do końca września. Szczegóły dostępne na stronie Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych w Olsztynie.

ESKA XD #001

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.