Kortowo bez tłumów. Wyjątkowy nowy rok akademicki na UWM [AUDIO]

2020-09-16 5:00 AK
Kortowo Biblioteka Uniwersytecka UWM
Autor: AK Nowy rok akademicki na UWM zapowiada się wyjątkowo

Dla nich najbliższe miesiące będą sporym wyzwaniem. Prawie 18 tysięcy studentów rozpocznie w październiku nowy rok akademicki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. O tym, jak największa uczelnia w regionie zadbała o bezpieczeństwo w czasie pandemii, piszemy na ESKA Olsztyn.

Miasteczko akademickie zazwyczaj już pod koniec września tętniło życiem. W tym roku będzie nieco inaczej. Już miesiąc temu wiadomo było, że uczelnia w październiku nie wróci do normalnego trybu pracy. W komunikacie z 14 sierpnia władze uniwersytetu zapowiedziały, że zajęcia dydaktyczne w semestrze zimowym 2020/2021 będą odbywać się w trybie zdalnym i mieszanym.

Szczegółowe harmonogramy organizacji zajęć i sposobu ich prowadzenia, podane będą na stronach poszczególnych wydziałów. Te komunikaty pojawią się do 21 września- zapowiada Wioletta Ustyjańczuk, rzecznik Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Co z nowymi studentami ?

Nowy rok akademicki najbardziej stresuje tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze studiowaniem. Uczelnia postarała się, by trochę ten stres złagodzić. Dla studentów pierwszego roku studiów stacjonarnych przewidziano krótkie spotkania organizacyjne. Podczas takiego pobytu studenci dowiedzą się, jak będzie wyglądała organizacja zajęć w semestrze zimowym.

Wizyta w Kortowie będzie też okazją do załatwienia formalności w dziekanatach. Zajęcia wymagające bezpośredniego kontaktu z nauczycielem akademickim również będą mogły się odbyć.

Posłuchaj - jak UWM przygotowuje się do nowego roku akademickiego

Od października większość zajęć na UWM będzie odbywać się zdalnie. Uczelnia zapewnia, że posiada doświadczenie i narzędzia do kształcenia na odległość. Faktem jest, że w podobnym trybie uniwersytet pracuje od wiosny.

Budowa nowych wydziałów UWM w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.