Podsumowanie Wielkanocnych działań Banku Żywności

i

Autor: Bank Żywności Olsztyn

charytatywnie

Olsztyn. Podsumowanie Wielkanocnych działań Banku Żywności

2023-03-29 17:23

Bank Żywności jak zawsze w okresie Wielkanocnym organizuje zbiórki jedzenia dla tych najbardziej potrzebujących. Mimo trudnej sytuacji ekonomicznej w kraju, w tym roku udało się zebrać ponad 16 ton żywności w naszym regionie.

Z okazji Wielkanocy olsztyński Bank Żywności jak zawsze zorganizował zbiórkę jedzenia. W województwie Warmińsko-Mazurskim przeprowadzano akcję w 25 miastach. Łącznie w 160 sklepach udało się zebrać ponad 16 ton jedzenia. W zbiórce wzięło udział kilkaset osób, a w głównej mierze byli to uczniowie szkół.

- Wiemy już, że zebraliśmy ponad 16 ton, co porównując to do dwóch poprzednich lat jest dobrym wynikiem. Jest lepszym wynikiem, niż w tamtym roku. Chodź z drugiej strony trudno bezpośrednio porównywać te lata. Rok temu wybuchła wojna w Ukrainie i były intensywne działania związane ze wsparciem uchodźców, a poprzednie dwa lata były związane z pandemią i tymi obostrzeniami, które nie pozwalały nam organizować akcji w takim zakresie w jakim chcielibyśmy to robić - mówi Adrian Piotrowicz z olsztyńskiego banku żywności.

Posłuchaj: Adrian Piotrowicz z olsztyńskiego Banku Żywności podsumowuje akcję Wielkanocną

QUIZ. Najważniejsze bitwy w dziejach świata. Pytamy tylko o to, kto z kim walczył! Łatwe?

Pytanie 1 z 13
Na start coś banalnego. W 1683 roku w bitwie pod Wiedniem polska armia dowodzona przez Jana III Sobieskiego walczyła z...

Dla porównania w 2019 roku udało się zebrać ok. 25 ton żywności. Jednak sytuacja ekonomiczna uległa znacznym zmianom od tamtego czasu, dlatego też tegoroczny wynik można uznać za spory sukces.