Olsztyn. Ogromne zmiany w organizacji ruchu. Będą obowiązywać od 17 lutego [LISTA]

i

Autor: UM Olsztyn Olsztyn. Ogromne zmiany w organizacji ruchu. Będą obowiązywać od 17 lutego

Olsztyn. Ogromne zmiany w organizacji ruchu. Będą obowiązywać od 17 lutego [LISTA]

2023-02-17 11:03

Prace przy budowie nowej infrastruktury tramwajowej w Olsztynie są coraz bardziej zaawansowane. W związku z tym w piątek (17 lutego) wieczorem nastąpi szereg zmian w organizacji ruchu na drogach wzdłuż realizowanej inwestycji. Szczegóły w artykule poniżej.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w Olsztynie

Postępujące roboty przy inwestycji tramwajowej wymuszają wprowadzanie nowych, drogowych rozwiązań. Jak zapowiada wykonawca, wszystkie zmiany będą wdrażane w piątek (17 lutego) od godziny 22:00. Co dokładnie ma się zmienić w organizacji ruchu w Olsztynie?

Okolice ronda na skrzyżowaniu ul. Krasickiego z ul. Wilczyńskiego

Na ulicy ul. Wilczyńskiego od ul. Gębika do ronda na skrzyżowaniu z Krasickiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Dojazd do budynku przy ul. Żurawskiego 1a będzie możliwy wyłącznie od strony ul. Gębika, a wyjazd w kierunku ul. Krasickiego. Dojazd do SP 33 oraz budynków przy ul. Jeziołowicza jak dotychczas - od strony ul. Krasickiego oraz ul. Sobocińskiego.

Ul. Krasickiego pomiędzy ul. Murzynowskiego a ul. Wańkowicza

Nastąpi lokalne przeniesienie ruchu na dotychczas zamkniętą jezdnię. Nie przewiduje się istotnych zmian ciągów dla pieszych i lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej.

Al. Piłsudskiego na odcinku pomiędzy Urzędem Skarbowym a ul. Dworcową

Wlot w al. Piłsudskiego zostanie otwarty dwukierunkowo na rondzie skrzyżowania z ul. Dworcową po stronie C.H. Viktor. Zostanie zamknięty dotychczasowy przejazd do ul. Dworcowej przy Urzędzie Skarbowym. Dojazd do Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych i Urzędu Skarbowego wyłącznie od strony ul. Dworcowej, zjazdem przy Przychodni Specjalistycznej.

Okolice skrzyżowania ul. 22 Stycznia i ul. Pieniężnego

Ruch pieszych na ul. 22 Stycznia będzie odbywał się jednym chodnikiem po stronie ulicy.

Wypadek na budowie linii tramwajowej w Olsztynie