Rozrywka

Olsztyn na grze Monopoly. Mieszkańcy mogą zdecydować o jednym z pól. Trwa głosowanie

2023-03-29 7:55

Olsztyn będzie miał własną edycję Monopoly, jednej z najpopularniejszych gier na świecie. O jednym z pól, jakie się w niej pojawi, mogą zadecydować mieszkańcy. Do wyboru mają trzy opcje. Głosowanie już się rozpoczęło.

Monopoly to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier. Na rynku istnieje już od niemal 90 lat. Pierwsza edycja została wydana w 1935 roku. Celem rozgrywki jest zdobycie przewagi na planszy i doprowadzenie do bankructwa pozostałych graczy. Edycje miejskie w porównaniu do klasycznych to jednak zupełnie nowy poziom rozrywki. Zamiast klasycznych pól, gracze licytują lokalne atrakcje i miejsca znane doskonale mieszkańcom. Zindywidualizowana zostaje także szata graficzna gry oraz jej komponenty.

Olsztyn na grze Monopoly. Mieszkańcy zadecydują o jednym z pól

Wkrótce swojej edycji gry doczeka się również Olsztyn. Co się na niej znajdzie? O jednym z pól zdecydować mogą sami mieszkańcy. Do wyboru mają trzy opcje związane z Mikołajem Kopernikiem:

  • ławeczka z Kopernikiem,
  • zamkowa tablica Kopernika - jedyny zachowany do naszych czasów przyrząd wykonany ręką uczonego,
  • olsztyński zamek, miejsce w którym mieszkał i urzędował Kopernik.

Jak zagłosować?

Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 4 kwietnia. Aby wskazać lokalizację, którą najchętniej głosujący zobaczyłby na planszy gry, wystarczy wejść na miejski Facebook Miasto Olsztyn. Następnie zostawić reakcję pod grafiką, która powinna wejść do gry. Propozycja z największą liczbą reakcji znajdzie się w olsztyńskiej edycji Monopoly.

Gra zostanie zaprezentowana podczas oficjalnej premiery w październiku 2023 roku z okazji 670. urodzin Olsztyna.

Polacy grają w Kamień, Papier, Nożyce - EwelinaPyta