Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

i

Autor: uwm.edu.pl Wybory rektora UWM: dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. Jarosław Dobkowski i prorektor ds. kształcenia studentów prof. Jerzy Przyborowski

Olsztyn: Kto zostanie rektorem UWM. W środę wybory [OPINIE]

2020-06-09 18:23

W środę 10 czerwca poznamy nowego Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kadencję 2020-2024. Kandydatami są obecny prorektor ds. kształcenia studentów prof. Jerzy Przyborowski oraz dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. Jarosław Dobkowski. Wybory odbędą się stacjonarnie w Centrum Konferencyjnym UWM.

Wybory rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pierwotnie miały się odbyć 7 kwietnia. Z powodu pandemii koronawirusa tradycyjna forma wyborów oraz poprzedzająca je kampania kandydatów stały się niemożliwe. Przeniesiono je na 28 kwietnia. Głosowanie zaplanowano w formie zdalnej. Jednak termin został zmieniony raz jeszcze - na 10 czerwca.

3 i 4 czerwca odbyły się zdalne spotkania kandydatów na stanowisko Rektora z Kolegium Elektorów oraz studentami. Kandydaci przedstawili swój program wyborczy. W ostatnich dniach mówi się, że wybory są formalnością bo kandydat jest pewny. Zapytaliśmy studentów co o tym sądzą:

- Z pewnością nie można mówić o tym, że coś jest przesądzone – mówi jeden ze studentów uczestniczących w spotkaniu online z kandydatami. Opinia, jakoby któryś z kandydatów miał być namaszczony jest z pewnością krzywdząca i nieprawdziwa. Studenci przy wyborze Rektora będą z pewnością kierować się własną opinią. W ubiegłym tygodniu kandydaci odpowiadali na pytania dotyczące studentów, nauki, miasteczka akademickiego i wartości ważnych dla naszego Uniwersytetu. Podczas rozmowy zauważyć było można kto przytakuje, a kto odpowiada rzeczowo. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy 10 czerwca.

- Spotkanie odbyło się w tej samej formule, co same studia, gdyż od kilku miesięcy kształcimy się zdalnie - mówi nam kolejny student uczestniczący w spotkaniu online z kandydatami na rektora UWM. - Profesor Dobkowski oraz Profesor Przyborowski rozmawiali z nami o kwestii rozwoju Uniwersytetu i sprawach ważnych dla Samorządu. Dzięki udzielonym odpowiedziom każdy może wyrobić sobie własne zdanie.

W kończącej się kadencji rektorem uczelni jest prof. Ryszard Górecki, który stanowisko rektora UWM zajmował w latach 1999–2008, a następnie 2012–2020. W środę 10 czerwca poznamy nowego rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Początek wyborów w Centrum Konferencyjnym o godzinie 12.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski powstał w 1999 roku z połączenia trzech uczelni: Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego.

Kortowiada 2020 Online

Rozpoznaj miasto po jednym słowie. Szybki quiz na skojarzenia

Pytanie 1 z 17
Ziiimno