Olsztyn. Budowa nowej jednostki straży pożarnej przy ul. Witosa. Za nami symboliczne wbicie łopaty [ZDJĘCIA]

2022-09-28 8:37

Budowa jednostki straży pożarnej nr 3 przy ulicy Witosa w Olsztynie staje się faktem! We wtorek (27 września) odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod budowę inwestycji. - Jestem przekonany, że jednostka ta przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta Olsztyna oraz powiatu olsztyńskiego - powiedział Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

W Olsztynie odbyła się oficjalna ceremonia wbicia łopaty pod budowę Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP nr 3 w Olsztynie. Zadanie realizowane jest w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025”. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 11 440 000 zł.

Inwestycja przy ulicy Witosa obejmie: budynek 2-kondygnacyjny w części socjalno–biurowej oraz 1-kondygnacyjny w części garażowej. Garaż z 5 stanowiskami garażowymi plus dodatkowe stanowiska: warsztatu i myjni, częścią magazynową. Na potrzeby grupy wysokościowej na terenie jednostki zostanie wykonane stanowisko do ćwiczeń grupy.

Obecny na wydarzeniu wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podziękował strażakom za ich wytrwałą i ciężką pracę niesienia pomocy oraz pogratulował pozyskania funduszy na realizację tak ważnego przedsięwzięcia.

– Cieszę się niezmiernie z faktu realizacji tej inwestycji. Jestem przekonany, że przyczyni się ona do znacznej poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta Olsztyna oraz powiatu olsztyńskiego. Biorąc pod uwagę, iż budynek będzie spełniał wszystkie funkcje wymagane dla obiektów strażnic zarówno w zakresie operacyjnym jak i logistycznym, zwiększy to dyspozycyjność operacyjną Państwowej Straży Pożarnej związanej ze znacznym skróceniem czasu dojazdu do zdarzeń, a tym samym ograniczy skutki pożarów oraz innych miejscowych zagrożeń – powiedział wojewoda.

Express Biedrzyckiej - Śmiszek: wydaje mi się, że Kaczyński wyznaje zasadę "nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy"