Olimpijski Stadion Rugby w Olsztynie z szansą na kontynuację prac [AUDIO]

2021-04-19 22:54

Rugbyści z Warmii i Mazur podjęli olbrzymie wyzwanie budowy Olimpijskiego Stadionu Rugby. Napotkali jednak na olbrzymie przeszkody. Stawiając trybunę, natrafili na poniemieckie dreny, które uniemożliwiają kontynuację prac. Komplikacje oznaczają znaczny wzrost kosztów inwestycji, a jej główne finansowanie pochodzi z OBO. Pojawiła się jednak szansa na wyjście z sytuacji.

Sekrety gwiazd walczących w FAME MMA | ESKA XD - Hotplota #20

Obiekt, na którym swoje mecze od lat rozgrywają rugbyści zyskuje nowe życie. Realizowanym właśnie etapem jest powstanie trybuny na 460 miejsc oraz biura zawodów. Jedno z kluczowych zadań niedawno napotkało jednak nieoczekiwane problemy:

Podczas prac odkryte zostały trzy powojenne dreny, które zalewają teren i nie można prowadzić dalszych prac - wyjaśnia pomysłodawca zadania, prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby, Henryk Pach. - Dreny nie figurowały w żadnych wykazach i jest to dla nas wszystkich duże zaskoczenie.

Aby móc wykonać dodatkowe prace, autorzy wniosku zwrócili się do prezydenta miasta z prośbą o przeniesienie części finansowania innego przygotowanego przez nich projektu. W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu ma bowiem powstać także edukacyjny ekotaras. Decyzję o budżetowych przesunięciach mają podjąć podczas kwietniowej sesji olsztyńscy radni – mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza. Niezależnie od tego przygotowane i złożone do Urzędu Marszałkowskiego zostały dwa wnioski o dofinansowanie obu projektów. Decyzja samorządu województwa zapadnie po przeanalizowaniu złożonej dokumentacji.

Posłuchaj: rzecznik UM Olsztyn Marta Bartoszewicz o stadionie przy ul. 15 Dywizji
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy