Olbrzymia inwestycja Lewandowskiego na Mazurach. Budowa "Wodnego Świata" ruszyła!

2020-09-17 6:58 agada
 Robert Lewandowski zainwestował na Mazurach. W Giżycku ruszyła budowa kompleksu „Wodny Świat”
Autor: mat. prasowe UM Giżycko Robert Lewandowski zainwestował na Mazurach. W Giżycku ruszyła budowa kompleksu „Wodny Świat”

W Giżycku rozpoczęła się realizacja ogromnej inwestycji, której jednym ze współudziałowców jest Robert Lewandowski. Zgodnie z planem, we wrześniu ruszyły pierwsze prace przy budowie kompleksu "Wodny Świat". O szczegółach czytaj w artykule na olsztyn.eska.pl.

Robert Lewandowski inwestuje na Mazurach. Budowa "Wodnego Świata" w Giżycku ruszyła

Budowa ogromnego kompleksu "Wodny Świat" ruszyła. Informację tą potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową, burmistrz Giżycka, Wojciech Iwaszkiewicz. Firma zajmująca się pierwszym etapem prac, zwróciła się do miasta o udostępnienie placu pod budowę. Pierwsze paliki zostały już wbite. Realizacja pierwszego etapu najprawdopodobniej potrwa do końca roku, dalszą częścią budowy zajmie się z kolei inna firma. 

Czytaj też: Robert Lewandowski wspiera budowę hospicjum na Podlasiu [WIDEO]

Restauracja Roberta Lewandowskiego w Giżycku. Jak będzie wyglądać?

Kompleks rekreacyjny "Wodny Świat" przewiduje utworzenie sieci miejsc skupionych wokół wody. Ma stanąć przy molo w Giżycku na jeziorze Niegocin. W ramach projektu powstanie wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających, a także restauracja na wodzie, w której będzie można zamówić posiłek z menu bazującego ma na świeżo złowionych rybach. Co ciekawe, wydzielona zostanie sekcja „self-cooking”, gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni oraz udostępniony zostanie moduł „La Petit Chef”, dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań.

Projekt ten ma wzmocnić świadome korzystanie z zasobów wodnych poprzez dbanie o czystość, obserwację naturalnego środowiska wodnego oraz uczestnictwo w połowach ryb, ich przyrządzaniu i konsumpcji.

Zobacz też:

Centrum Wodnego Świata będzie stanowić Osada Żeglarza. To nic innego jak przystań jachtowa umożliwiająca korzystanie z licznych atrakcji edukacyjnych i prospołecznych opartych o technologie VR, gdzie w formie zabawy zdobywać będzie można wiedzę związaną z wodą.

- Jedną z główny atrakcji będzie symulator wędkarski opracowany specjalnie dla Wodnego Świata (z prawdziwą topografią jeziora Niegocin, w ramach którego można się będzie przenieść do dawnej osady rybackiej). Kolejny element, który zostanie zlokalizowany w Osadzie Żeglarza to Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich, w którym znajdą się m.in. akwarium mazurskie. - informuje PARP.

Inwestycja realizowana będzie w Giżycku oraz Gajewie. Planowane jest utworzenie co najmniej 30 nowych miejsc pracy.

Inwestycja w Giżycku warta 71 mln złotych

Cała inwestycja pochłonie 71 mln złotych, z czego 41 mln złotych na jej realizację przekaże Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekt realizują cztery firmy: Krzysztof Lickiewicz, Nowe Mazury 8 sp. z o. o. sk (udziały ma tutaj Robert Lewandowski), Paweł Petrusewicz Firma Usługowo Handlowa sp. z o. o. oraz Karolina Czupryniak CHILIART.

Rezerwat konika polskiego w Popielnie na Mazurach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj, jakie funkcje pełni witamina B6. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.