Oficjalna strefa kibica Euro 2024 w Olsztynie. Ponad 4000 kibiców będzie mogło oglądać mecz w Hali Urania

i

Autor: Magdalena Siedlecka, Hala Olsztyn

Sport

Oficjalna strefa kibica Euro 2024 w Olsztynie. Ponad 4000 kibiców będzie mogło oglądać mecz w Hali Urania

2024-06-11 9:52

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami. Euro rozpocznie się w piątek, 14 lipca. Polacy swój pierwszy mecz rozegrają dwa dni później, w niedzielę (16 czerwca), gdzie zmierzą się z Holandią. Mecz będzie można obejrzeć w największej w regionie strefie kibica – w hali Uranii w Olsztynie. Na Arenie Głównej będzie mogło zasiąść ponad 4000 kibiców.

Euro 2024. W hali Urania powstanie największa w regionie strefa kibica

Już w piątek w Niemczech rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. W hali Urania w Olsztynie przygotowywana jest największa strefa kibica w regionie. Na dopingujących Biało-Czerwonych czekać będą także liczne atrakcje. Obiekt został stworzy z myślą o sportowych widowiskach, ale jeszcze takiego wydarzenia w mieście nie było. Ponad 4000 kibiców na Arenie Główniej będzie miało możliwość na żywo dopingować polskich piłkarzy, oglądając ich mecze na czterech 20-metrowych ekranach LED.

- Wielkim atutem naszej Strefy Kibica jest fakt, iż niezależnie od warunków pogodowych będziemy mogli wspólnie przeżywać piłkarskie emocje EURO 2024, korzystając z nowoczesnych rozwiązań obiektu zapewniających bardzo dobre nagłośnienie oraz obraz – informuje Zbigniew Trzoska, prezes Spółki Hala Olsztyn.

Strefa Kibica w Hali Urania będzie dostępna dla kibiców 16, 21 oraz 25 czerwca, w dni meczowe polskiej reprezentacji. Bramy otwierane będą godzinę przed rozpoczęciem meczu, a zamykane godzinę po ostatnim gwizdku, tak aby każdy mógł skorzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji i miło spędzić czas w gronie znajomych.

Oficjalna strefa kibica Euro 2024 w Olsztynie. Ponad 4000 kibiców będzie mogło oglądać mecz w Hali Urania

i

Autor: Magdalena Siedlecka, Hala Olsztyn

Liczne atrakcje dla kibiców w Uranii

Wspólne oglądanie meczu to niejedyna atrakcja. Organizatorzy wraz z partnerami przygotowali liczne konkursy z cennymi nagrodami, strefę gastronomiczną na płycie głównej, aby nie umknęła żadna bramka, strefę sportowych aut dla fanów motoryzacji oraz sektor piłkarski, w którym będzie można podyskutować z sędziami, profesjonalnymi piłkarzami i wziąć udział w animacjach.

Na najmłodszych czekać będzie Strefa Kids, w której animatorzy będą malowali buźki, prowadzić gry i warsztaty. Dla spragnionych ruchu trenerzy piłkarscy przygotowali aktywne zajęcia, podczas których być może zostanie odkryty nowy talent.

Ile kosztuje bilet do Strefy Kibica?

Jednorazowa wejściówka to koszt 15 zł. Natomiast za karnet na wszystkie trzy grupowe mecze Polaków będzie trzeba zapłacić 40 zł. Bilety są dostępne online od wtorku, 21 maja w serwisie Bilet Serwis.

Euro rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 14 lipca. Polacy grupowe mecze zagrają 16 czerwca z Holandią, 21 czerwca z Austrią oraz 25 czerwca z Francją. Dalsze funkcjonowanie strefy będzie zależeć od wyników Biało-Czerwonych oraz zainteresowania wspólnym oglądaniem meczów ze strony kibiców.

ROBERT LEWANDOWSKI O DRAMACIE MILIKA. GWIAZDOR NIE JEDZIE NA EURO | Euro Express

Nowa atrakcja w Olsztynie. Ścianka wspinaczkowa w hali Urania otwarta. Ile kosztuje bilet? [ZDJĘCIA]