Tak wygląda najpiękniejszy przystanek w Polsce. Aż żal z niego odjeżdżać! [ZDJĘCIA]

2020-11-06 6:53

Smutną zniszczoną wiatę zmienili w przytulny domek. Najpiękniejszy przystanek autobusowy, który kilka lat temu przykuł uwagę całej Polski, znajduje się w małej miejscowości Skajboty niedaleko Olsztyna. W tym roku zachwycił na nowo. Jak wygląda po kolejnej metamorfozie? Zobacz na ESKA Olsztyn.

ESKA XD #008

Niegdyś przystanek w Skajbotach, jak wiele innych, był zwyczajną wiatą. Kilka lat temu niespodziewanie zmienił swoje oblicze. W miejscu smutnej wiaty pojawił się przytulny domek. Na jego ścianach zawisły sielskie obrazy oraz zegar z kukułką. Na środku natomiast stanął mały stoliczek nakryty obrusem, a obok postawiono krzesełko. Pomysłodawczynią była mieszkająca tam artystka Ewa Legeżyńska, która namówiła młodzież z olsztyńskiej szkoły plastycznej, by odnowili stary przystanek. Efekt końcowy był zdumiewający.

Odmienione miejsce wypromował całkiem przypadkowo pewien Internauta. - Kolega był dziś na spacerze. Skajboty niedaleko Olsztyna. Przystanek autobusowy. Fajni ludzie muszą tam mieszkać" – taki wpis zamieścił na Twitterze w 2018 roku. Wówczas inicjatywa mieszkańców Skajbot przykuła uwagę całej Polski. Przystanek zyskał miano najpiękniejszego w Polsce. Niemal każdy chciał mieć zdjęcie na jego tle. Nie zabrakło tam nawet sesji ślubnej.

Tymczasem w sieci pojawiły się nowe zdjęcia przystanku, który został poddany renowacji. Teraz jest jeszcze piękniejszy. Galerię zdjęć zobacz na ESKA Olsztyn:

QUIZ: Rozpoznasz polskie miasta po jednym zdjęciu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 20
Miasto ze zdjęcia to:
Kraków