"Mały Zgon" kręcony w dawnym areszcie w Bartoszycach. Zobaczcie zdjęcia

2020-01-08 11:30

"Mały Zgon" to nowy serial kryminalno-komediowy w reżyserii Juliusza Machulskiego. Zdjęcia były realizowane mi.n. w areszcie śledczym w Bartoszycach i Lidzbarku Warmińskim. Stacja niedawno opublikowała pierwszy teaser produkcji. Premiera serialu już wiosną tego roku w Canal+.

"Mały Zgon". Mocno doprawiona czarnym humorem komedia kryminalna

Warmińsko-mazurskie nie pierwszy raz było odwiedzane przez producentów filmowych. Możemy pochwalić się pokaźną listą filmów i seriali, które były kręcone w naszym województwie. Przykładem jest "Kamerdyner" Filipa Bajona czy też cała seria "Domu nad rozlewiskiem".

Zobacz: Kortowiada 2020. Scena w nowym miejscu. Kto zagra? [CENY BILETÓW]

Fabuła nowego serialu Canal+ rozgrywa się w małej mazurskiej miejscowości Mały Zgon. Skorumpowani stróże prawa muszą zmierzyć się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy z poczciwymi, rodzimymi zakapiorami z Mazur.

Czytaj też: Córeczka Hardkorowego Koksa ma imię... jak bogini

- Jako namiętny widz seriali „Breaking Bad”, „Fargo” czy „Ozark”, marzyłem o tym by można było stworzyć coś podobnego w Polsce. Taka szansa nosi tytuł „Mały Zgon” i właśnie się pojawiła. Z przyjemnością opowiemy tę historię. - mówi Juliusz Machulski.

Jak czytamy na stronie Canal+, serial zabierze widzów w kryminalną podróż przez świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Wartka akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków…

Akcja serialu rozgrywa się we wspomnianym więzieniu, czyli areszcie śledczym w Bartoszycach oraz Lidzbarku Warmińskim. Jak się dowiedzieliśmy, ściany w bartoszyckim areszcie zostały przemalowane na zielono specjalnie na potrzeby serialu. Nam udało się dotrzeć do zdjęć, które przedstawiają budynek jeszcze nienaruszony przez filmowców.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Areszt śledczy w Bartoszycach od kilku lat jest nieczynny. Pod koniec marca 2018 roku został zamknięty przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Funkcjonariusze służby więziennej, pracownicy Starostwa Powiatowego w Bartoszycach oraz niezawodni ludzie działający w Stowarzyszeniu Historycznym "Rozental" wpadli na pomysł, by umożliwić zwiedzanie budynku. Chętnych nie brakowało. Otwarte cele, opustoszałe korytarze, uchylone kraty przyciągały tłumy. Areszt można zwiedzać po wcześniejszym umówieniu się w starostwie powiatowym.

Gwiazdorska obsada serialu "Mały Zgon". Jedna z aktorek pochodzi z Warmii i Mazur

Na ekranach zobaczymy prawdziwie gwiazdorską obsadę, z Piotrem Grabowskim w roli głównej. W serialu zagrała również aktorka pochodząca z Warmii i Mazur, a dokładnie Mrągowa - Katarzyna Herman. Kolejne gwiazdy produkcji to: Anna Seniuk, Jacek Koman, Karolina Gorczyca, Grzegorz Przybył, Karolina Porcari, Julia Wyszyńska, Grzegorz Mielczark i inni.

Producentem i reżyserem „Małego Zgonu” jest Juliusz Machulski. Przy serialu pracowali także: Maciej Kawalski (scenariusz i reżyseria), Filip Syczyński (scenariusz i reżyseria) oraz Piotr Domalewski (scenariusz). Za zdjęcia odpowiada Paweł Dyllus, natomiast scenografię opracowała Jagna Janicka. Producentem wykonawczym serialu jest Studio Filmowe ZEBRA („Kiler”, „W ciemności”).

Po „Belfrze”, „KRUKU. Szepty słychać po zmroku” i „Nielegalnych”, „Mały Zgon” to jedna z kolejnych oryginalnych produkcji CANAL+. Serial jest kręcony w technologii 4K.