Niezwykłe widowisko na parkingu. Sportowcy u małych pacjentów szpitala dziecięcego [WIDEO, FOTO]

2020-06-02 15:05

Tegoroczny dzień dziecka dla pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie odbył się w nietypowej formie. W dobie dbania o odpowiednie wymogi sanitarne dzieci nie mogły uczestniczyć w sportowym dniu dziecka w tradycyjny sposób. Zamiast corocznych spotkań na oddziałach urządzono więc pokaz wielu dyscyplin, który odbył się na parkingu szpitala, a mógł być przez pacjentów obserwowany z okien.

Na parkingu przed szpitalem zebrali się przedstawiciele różnych dziedzin sportu z Olsztyna – od cheerleadingu po judo. Swoje umiejętności zaprezentowali: grupa cheerleaders Soltare, judocy z Gwardii Olsztyn, piłkarze ręczni Klubu Sportowego Szczypiorniak Olsztyn oraz rugbiści z Rugby Team Olsztyn. Całe wydarzenie zwieńczył wywiad z Konradem Bukowieckim, sportowcem olimpijskim specjalizującym się w pchnięciu kulą.

- Co roku sportowcy przyjeżdżali tutaj pod szpital, a także uczestniczyli w spotkaniach z naszymi pacjentami bezpośrednio w oddziałach szpitalnych - mówi Barbara Chwała, zastępca dyrektora ds. lecznictwa WSSD w Olsztynie. - W tym roku jest to niemożliwe, ale nie chcieliśmy odejść od tradycji spotkań sportowców z naszymi pacjentami. Udało nam się, dzięki Panu Leszkowi Dublaszewskiemu, to spotkanie zorganizować. Sportowcy tym razem są daleko od widzów, ale dla pacjentów mimo wszystko jest to bliższe niż na co dzień spotkanie ze sportem - dodaje

Młodzi pacjenci akcję sportowców przyjęli z entuzjazmem. W oknach można było zobaczyć wiele dziecięcych twarzy, które miały okazję w tym szczególnym dla siebie dniu oderwać się od szpitalnej normalności.

To fantastyczne, jak się patrzy w te okna, jak dzieciaki patrzą co tutaj się dzieje i mogą trochę odskoczyć od tej rzeczywistości. Myślę, że to wspaniała akcja – mówi Maciej Sarnacki z Gwardii Olsztyn.

Spotkanie z okazji dnia dziecka Sportowcy Dzieciom Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Punktem kończącym to poniedziałkowe wydarzenie był spotkanie z utytułowanym lekkoatletą, kulomiotem. Parking przed szpitalem odwiedził Konrad Bukowiecki, który opowiedział małym pacjentom o swojej sportowej przygodzie.

Mimo rozpoczęcia treningów w młodym wieku, pamiętałem żeby nie zaniedbywać szkoły podkreśla Konrad Bukowiecki . Moje największe sportowe marzenie to stawianie sobie ciągle nowych celów i ich realizacja. Droga jaką pokonałem nie była łatwa, ale wiem, że jeżeli czegoś się bardzo chce, można to osiągnąć – powiedział kulomiot.

Dzień Dziecka w olsztyńskim szpitalu obchodzony był pod hasłem „Sportowcy Dzieciom”

Spełnienia wszystkich marzeń, zarówno sportowych jak i tych mniej ze sportem związanych, życzymy wszystkim dzieciom, a w szczególności widzom, którzy obserwowali poniedziałkowe sportowe pokazy zza szpitalnych okien. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szpital Dziecięcy w Olsztynie, przy wsparciu działacza sportowego Leszka Dublaszewskiego.

Z tymi znakami drogowymi kierowcy mają największy problem! Znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 9
Znak A-25 oznacza...
Znak A-25