Nidzica. 4-letnie dziecko zadławiło się cukierkiem. Uratował je policjant [WIDEO]

i

Autor: KPP Nidzica Nidzica. 4-letnie dziecko zadławiło się cukierkiem. Uratował je policjant [WIDEO]

Nidzica. 4-letnie dziecko zadławiło się cukierkiem. Uratował je policjant [WIDEO]

2022-04-27 9:51

Chwile grozy przeżyła matka 4-letniego dziecka, które zadławiło się cukierkiem. Dziewczynka była sina i miała problemy z oddychaniem. Krzyk kobiety wołającej o pomoc usłyszał policjant. Dzięki jego natychmiastowej reakcji nie doszło do tragedii. W sieci opublikowano nagranie ze zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (22 kwietnia) na ulicy 1 Maja w Nidzicy. Podczas „Turnieju Motoryzacyjnego”, który odbywał się w miasteczku ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 3, uczestniczący w wydarzeniu policjant st. asp. Jacek Zbrzyzny usłyszał krzyk kobiety wołającej o pomoc.

Funkcjonariusz niezwłocznie przystąpił do czynności ratowniczych, które już po chwili dały oczekiwany efekt. Zdecydowana reakcja st. asp. Jacka Zbrzyznego spowodowała, że cukierek wypadł z ust dziewczynki i drogi oddechowe zostały udrożnione.

Nidzica. Policjant uratował 4-latkę, która zadławiła się cukierkiem

– Kiedy 4-latka uspokoiła się w objęciach mamy, policjant polecił jej dotrzeć z dzieckiem do lekarza, by upewnić się, czy zdrowiu dziecka już nic nie zagraża. Następnego dnia funkcjonariusz skontaktował się telefonicznie z mamą dziewczynki, by zapytać o jej stan – mała mieszkanka podnidzickiej miejscowości jest cała i zdrowa – relacjonuje st. sierż. Alicja Pepłowska, oficer prasowa z KPP w Nidzicy.

Policjant st. asp. Jacek Zbrzyzny uratował dziecko dławiące się cukierkiem

i

Autor: KPP Nidzica Policjant st. asp. Jacek Zbrzyzny uratował dziecko dławiące się cukierkiem

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl