Nakrętkowy mistrz świata. Dzielnicowy z Białej Piskiej pomógł kolejnemu dziecku!

2021-07-22 13:44

Aspirant Adam Trzonkowski, dzielnicowy z Białej Piskiej jest nakręcony na pomaganie i potrafi też nakręcić pozytywnie innych. Po raz kolejny zebrał ogromne ilości nakrętek, żeby pomóc choremu dziecku. Tym razem udało się zebrać 12,5 tony plastikowych korków, co stanowi nowy rekord akcji.

Kolejną, czwartą już zbiórkę dzielnicowy z Białej Piskiej rozpoczął jesienią ubiegłego roku. Tradycyjnie w lipcu przyszedł czas na zakończenie akcji „Nakręć się na pomaganie”. Kolejny tir po brzegi wypełniony workami z nakrętkami pojechał już do puntu skupu. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na rehabilitację 4-letniego Marcela Arnisty z Pisza.

Nakręć się na pomaganie

Przedsięwzięcie rozkręcone przez „Nakrętkowego Mistrza Świata”, bo tak mówi się o Adamie Trzonkowskim, nabrało dużego rozmachu. W tym roku przed Komendą Powiatową Policji w Piszu stanął pojemnik w kształcie serca. Mieszkańcy bardzo chętnie wrzucali do niego plastikowe korki. Przywozili je też policjanci, żołnierze oraz szkoły.

My wszyscy zostaliśmy „nakrętkowymi mistrzami świata”. Gdybym miał sam zbierać, to do końca życia by mi się nie udało. Największą pomoc uzyskuję od dzieci-to one zbierają nakrętki, przynoszą je z podniesioną głową i przypominają rodzicom, żeby nie wyrzucać - podkreśla Adam Trzonkowski. Są dumne z siebie i ja jestem dumny z nich . Tym razem wszyscy zebraliśmy całą naczepę tira- dodaje dzielnicowy.

Nakrętkowy mistrz świata

Paczki z nakrętkami docierały z całego kraju, a nawet z zagranicy. Dzielnicowy wymienia Podlasie i Śląsk, ale też Irlandię, Belgię, Szwecję i Niemcy. Przesyłki trafiały do budynku byłej stodoły, którą dzielnicowemu na potrzeby akcji, użyczyli znajomi. Tam tony zakrętek spokojnie się mieszczą.

Posłuchaj: z dzielnicowym Adamem Trzonkowskim rozmawiała Anna Kuca

Jesienią kolejna akcja

Zbiórka nakrętek dla Marcela przerosła najśmielsze oczekiwania dzielnicowego i rodziców chłopca. Policjant z Białej Piskiej już planuje kolejną zbiórkę dla chorego dziecka. Akcja tradycyjnie wystartuje z sierpniu, ale nakrętki już można zbierać. Dzielnicowy z Białej Piskiej deklaruje, że przyjmie nakrętki nawet z końca świata.

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z Anteny 22.07 godz.10