Ten powiat z warmińsko-mazurskiego jest najpopularniejszy wśród turystów. Będzie oblegany w długi weekend

i

Autor: East News: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

turystyka

Najpopularniejszy powiat na Mazurach. Podczas ubiegłorocznej czerwcówki był hitem wśród turystów. Nowy ranking

2024-06-03 7:25

Warmia i Mazury to bez wątpienia jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów Polski. W nadchodzący długi weekend można zatem spodziewać się tu prawdziwych tłumów. Ogromną popularnością, tak jak podczas ubiegłorocznej czerwcówki, będzie cieszył się zwłaszcza jeden z powiatów. Nowy ranking opublikował Yanosik.

Przed nami kolejny długi weekend. W tym roku zaczyna się nieco wcześniej, bo już w czwartek 30 maja. Jeżeli weźmiemy jeden dzień urlopu w piątek 31 maja, będziemy cieszyć się czterodniowym odpoczynkiem. To z pewnością zachęci wiele osób do wyjazdów. Które kierunki będą najpopularniejsze w czasie czerwcówki? Nowy ranking na podstawie ubiegłorocznych preferencji zmotoryzowanych Polaków przygotował Yanosik.

Najpopularniejszy powiat na Mazurach. Tłumy turystów odwiedzą go w długi weekend

Wynika z niego, że w 2023 roku, podczas długiego weekendu czerwcowego, polscy kierowcy wybierali wypoczynek nad morzem, co jest zmianą w porównaniu do długiego weekendu majowego, gdzie dominowały wyjazdy w góry. Największe zainteresowanie wśród kierujących skupiło się na województwach pomorskim i zachodniopomorskim, szczególnie na obszarach nowodworskim, gryfickim, koszalińskim, kołobrzeskim, kamieńskim i sławieńskim. Jednak miłośnicy gór również mieli swoje ulubione destynacje, takie jak powiat tatrzański czy jeleniogórski.

Wśród dziesięciu powiatów, do których najchętniej przyjeżdżali Polacy w 2023 roku w czasie czerwcówki, nie mogło również zabraknąć powiatu z województwa warmińsko-mazurskiego. Okazuje się, że najpopularniejszym z regionu był powiat mrągowski, w skład którego wchodzą takie miasta jak Mrągowo czy Mikołajki. To niezwykle przepiękny region słynący przede wszystkim z licznych jezior. Przez powiat mrągowski przebiega także malownicza Mazurska Pętla Rowerowa.

Nowa Eko Plaża w Giżycku otwarta. Niezwykłe miejsce powstało nad jeziorem Niegocin

Kortowiada 2024. Parada Wydziałów przeszła ulicami miasta. Studenci tłumnie wzięli udział w imprezie