ciekawostki

Najmniejsze wsie w warmińsko-mazurskim. W niektórych mieszka tylko jedna osoba!

2024-03-22 13:05

W Polsce nie brak wsi, które są zupełnie wyludnione. W niektórych mieszka bowiem tylko jedna lub kilka osób. Takie znajdziemy między innymi w województwie warmińsko-mazurskim. Zestawienie kilkunastu najmniejszych wsi na Warmii i Mazurach znajdziesz w materiale poniżej.

Województwo warmińsko-mazurskie to przepiękny region słynący przede wszystkim z malowniczych jezior i lasów oraz ciekawych zabytków. Znajduje się tu też wiele sielskich wsi, które niestety stają się coraz bardziej zapomniane i wyludnione.

Najmniejsze wsie w warmińsko-mazurskim. W niektórych mieszka tylko jedna osoba!

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego zebranych na stronie Polska w Liczbach, w warmińsko-mazurskim mamy ponad 2 tysiące wsi. Najwięcej położonych jest w gminie Ełk - ponad 50, a najmniej w gminie Frombork - mniej niż 10. Największa wieś w województwie warmińsko-mazurskim pod względem liczby mieszkańców to Piecki w powiecie mrągowskim, w której mieszka 3 341 osób.

Najmniejsza wieś z kolei to Talpity w powiecie elbląskim oraz Wilki w powiecie braniewskim. W obu mieszkać ma tylko po jednej osobie. Listę pozostałych najmniejszych wsi w województwie warmińsko-mazurskim znajdziesz w naszej galerii poniżej.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą!