ciekawostki

Najmniejsze miasta na Warmii i Mazurach. Tu mieszka teraz najmniej osób. Nowy ranking

2024-07-11 13:40

Które miasta z województwa warmińsko-mazurskiego są najmniejsze, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę mieszkańców? Okazuje się, że najmniej osób mieszka w Młynarach położonych w powiecie elbląskim. Według najnowszych statystyk GUS z 2023 roku liczba mieszkańców wynosi tam 1 677. Jakie miasta znalazły się na kolejnych dziewięciu miejscach? Zobacz nowy ranking.

W Polsce mamy ponad tysiąc miast, z czego 302 stanowią gminy miejskie, w tym 66 to miasta na prawach powiatu. Największym jest oczywiście Warszawa, której populacja wynosi 1 861 644. O wiele bardziej mogą jednak ciekawić najmniejsze miasta. Niewiele osób z pewnością wie, że najmniejszym w Polsce miastem jest Opatowiec zamieszkiwany przez zaledwie 313 osób. Postanowiliśmy sprawdzić też, które miasta z województwa warmińsko-mazurskiego należą do najmniejszych.

Najmniejsze miasta na Warmii i Mazurach. Nowy ranking

W oparciu o dane z Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) z dnia 1 stycznia 2023 roku zebrane przez serwis "Polska w Liczbach" przygotowaliśmy ranking dziesięciu najmniejszych miast w województwie warmińsko-mazurskim. Okazuje się, że pierwsze miejsce zajmują Młynary (powiat elbląski). Mieszka tu 1 677 osób, z czego 851 to kobiety, a 826 to mężczyźni. Nieco więcej mieszkańców liczy Sępopol (powiat bartoszycki) - 1 880, natomiast na trzecim miejscu znajdują się Kisielice (powiat iławski) - 2 023 mieszkańców.

Zobacz ranking dziesięciu najmniejszych miast z Warmii i Mazur.

Które z tych miast leżą na Warmii i Mazurach? Ten quiz jest tylko pozornie prosty. 10/20 to wyzwanie!

Pytanie 1 z 20
Czy Ostrołęka to miasto leżące w woj. warmińsko-mazurskim?
Euro 2024. Tysiące fanów piłki nożnej w Strefie Kibica w hali Urania
Listen on Spreaker.