finanse

Najbiedniejsze miasteczka w warmińsko-mazurskim. Tu sytuacja finansowa nie jest najlepsza. Zobacz nowy ranking

2024-05-24 7:19

Czasopismo "Wspólnota" opublikowało ranking najbogatszych miasteczek w Polsce. Na pierwszym miejscu w województwie warmińsko-mazurskim znalazły Mikołajki z dochodem 6226,77 złotych na osobę, zajmując tym samym 33. miejsce w ujęciu ogólnopolskim. Jednak w zestawieniu są też dolne strefy klasyfikacji. Które miasteczka z Warmii i Mazur osiągnęły najniższe dochody? Listę najbiedniejszych miasteczek z regionu znajdziesz w galerii poniżej.

Pismo "Wspólnota" opublikowało w wakacje ranking najbogatszych samorządów w Polsce w 2022 roku. Bogactwo przedstawiono w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W zestawieniu wyszczególniono kilka kategorii – województwa i miasta wojewódzkie, miasta na prawach powiatu, powiaty, miasta powiatowe, miasteczka oraz gminy wiejskie. My postanowiliśmy przyjrzeć się miasteczkom. W przypadku tej kategorii w województwie warmińsko-mazurskim na pierwszym miejscu uplasowało się miasteczko atrakcyjne turystycznie, które co roku odwiedzają tłumy turystów. Chodzi oczywiście o Mikołajki, w których dochód na jednego mieszkańca w 2022 roku wyniósł 6226,77 złotych. Drugie miejsce zajął Pasym z dochodem 5394,86 zł per capita, a trzecie Frombork (5138,97 zł per capita).

Które miasteczka w warmińsko-mazurskim są najbiedniejsze?

Niestety nie we wszystkich miasteczkach na Warmii i Mazurach wiedzie się tak dobrze. Patrząc na dolne strefy klasyfikacji rankingu "Wspólnoty", najbiedniejsze miasteczko z regionu osiągnęło w 2022 roku dochód 3622,42 złotych per capita. To o niemal 3 tys. złotych mniej od najbogatszego miasteczka.

Jakie są najbiedniejsze miasteczka w województwie warmińsko-mazurskim? Odpowiedź znajdziesz w galerii poniżej.

Dni Olsztyna 2023. Rękodzieło, tradycyjne jedzenie i tłumy zwiedzających