Gdzie jest burza? Sprawdź radar burz online na żywo

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Gdzie jest burza? Sprawdź radar burz online na żywo

Nadciągają burze z gradem! Ostrzeżenie IMGW dla Warmii i Mazur. Sprawdź radar burz online

2021-05-18 12:03

Nad Warmię i Mazury nadciągają burze z gradem! Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla niemal całego województwa wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Oprócz burz należy spodziewać się też intensywnych opadów deszczu oraz silnego wiatru. Gdzie jest w tej chwili burza? Czy zbliża się już do Twojego miasta? Radar burz online znajdziesz poniżej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla niemal całego województwa warmińsko-mazurskiego - wyjątkiem są wschodnie krańce regionu. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć skumulowane opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz silniejsze porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie możliwy również grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 13.00 do późnych godzin wieczornych. W tym czasie nie chowaj się pod drzewami, unikaj otwartych przestrzeni, jeżeli możesz - zostań w domu.

Raport z anteny 17.05, godz.10

Gdzie jest burza na Warmii i Mazurach? Śledź radar burz online

W każdej chwili można sprawdzić, gdzie obecnie trwa burza bądź czy właśnie zbliża się w kierunku naszego regionu. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z radaru burz online w serwisie blitzortung.org. Mapa burz online jest aktualizowana na bieżąco. Dlatego też można śledzić, w jakim kierunku przesuwają się chmury burzowe i czy są już blisko miejscowości, w której przebywamy.