Na tych ulicach w Olsztynie doszło do największej liczby kolizji i wypadków w 2023 roku. Zaskoczenie?

i

Autor: Monika Smolik

Statystyka

Na tych ulicach w Olsztynie dochodzi do największej liczby kolizji i wypadków. Zaskoczenie?

2024-06-11 9:25

Na niektórych ulicach w Olsztynie dochodzi do większej liczby zdarzeń drogowych niż na innych. Od lat ul. Bałtycka jest zaliczana do tych najbardziej kolizyjnych. Sprawdziliśmy, na których ulicach miasta doszło do największej liczby kolizji i wypadków w 2023 r. Dane, które otrzymaliśmy od olsztyńskiej policji, są nieco zaskakujące.

Najbardziej kolizyjne ulice Olsztyna w 2023 r. Tam doszło do największej liczby zdarzeń

Postanowiliśmy sprawdzić, na których ulicach Olsztyna w ubiegłym roku doszło do największej liczby kolizji i wypadków. W poprzednich latach w niechlubnej czołówce pojawiały się ul. Bałtycka czy al. Sikorskiego. A które były najbardziej niebezpieczne w ubiegłym roku? Zapytaliśmy o to olsztyńską policję. Na jednym z rond doszło do największej liczby kolizji.

- W 2023 roku najwięcej zdarzeń drogowych odnotowaliśmy w rejonie ronda OKS (ul. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r., al. Bałtyckiej i Roberta Schumana). W ciągu 12 miesięcy doszło tam do 68 kolizji drogowych. Z kolei w rejonie skrzyżowania ul. Limanowskiego i Partyzantów doszło do 50 kolizji drogowych. W analizowanym okresie w rejonach obu skrzyżowań nie doszło do żadnego wypadku drogowego – wyjaśnił w rozmowie z eska.pl mł. asp. Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Gdzie doszło do największej liczby wypadków?

Jak się dowiedzieliśmy, w ubiegłym roku w Olsztynie nie doszło do żadnego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Jednak na kilku skrzyżowaniach odnotowano wypadki.

- W 2023 roku odnotowaliśmy po 2 przypadki zdarzeń drogowych zakwalifikowanych jako wypadki drogowe, w rejonie poszczególnych skrzyżowań: Orłowicza/Synów Pułku, Burskiego/Wilczyńskiego, Wyszyńskiego/Augustowska – dodał mł. Asp. Andrzej Jurkun.

W poprzednich latach do największej liczby zdarzeń drogowych dochodziło m.in. na rondzie OKS, na ul. Bałtyckiej, al. Sikorskiego czy w rejonie ronda Bema.

Przejazd inauguracyjny nową linią tramwajową w Olsztynie

Największe wady Olsztyna. To najbardziej irytuje mieszkańców

Mąż upozorował wypadek żony. Zazdrość pchnęła go do zbrodni. Pokój ZBRODNI