uroda

Mydlane paznokcie to nowy trend w salonach kosmetycznych. Na czym polega? Zobacz zdjęcia!

2024-06-03 7:24

Mydlane paznokcie to nowy trend w manicure, który zdobywa coraz większą popularność. Bardzo prawdopodobne, że to właśnie "soap nails" będzie królował tego roku w salonach kosmetycznych. Na czym polega fenomen "mydlanych paznokci"? Jak wykonać tego typu manicure? Szczegóły znajdziesz w materiale poniżej.

Krzykliwe zdobienia paznokci dawno odeszły w zapomnienie. Od wielu miesięcy w salonach kosmetycznych prym wiedzie subtelny, minimalistyczny manicure. Ogromną popularnością cieszą się paznokcie w stylu "quiet luxury", do którego zamiast zwykłych lakierów, używa się jedynie pielęgnacyjnych baz czy odżywek nadających płytce delikatny różowy odcień oraz subtelny połysk. Najnowszym trendem powiązanym z nurtem "quiet luxury" jest natomiast "soap nails", czyli "mydlane paznokcie". Na czym polega?

Mydlane paznokcie to nowy trend w salonach kosmetycznych. Jak go wykonać?

Trend "soap nails" świetnie sprawdzi się u osób, które lubią efekt czystych i zadbanych paznokci. Można porównać go do namydlonych dłoni. Błyszcząca płytka daje bowiem złudzenie mokrej struktury. I chociaż na pierwszy rzut oka "mydlane paznokcie" przypominają klasyczny manicure hybrydowy, w tym przypadku kluczową rolę odgrywają szczegóły.

Jak wykonać "mydlane paznokcie"? Najpierw nadajemy odpowiedni kształt płytce, najlepiej spiłowując je na krótko. Następnie nakładamy bazę i malujemy ją lakierem w kolorze delikatnego różowego, beżowego lub mlecznego odcienia. Najważniejszym elementem przy "mydlanych paznokciach" jest natomiast top. Należy nałożyć go znacznie więcej niż zwykle. To jednak nie wszystko. Top powinien być na tyle świecący, by nadał płytce blasku i sprawił wrażenie "mokrych paznokci". Oczywiście nie zapominamy o utwardzaniu lakieru lampą UV.

W galerii poniżej możesz zobaczyć kilka zdjęć "mydlanych paznokci".

Listen on Spreaker.
Najjaśniejsze uśmiechy polskich gwiazd. Ich uśmiech aż bije po oczach!