Muzyka, zabawa i emocje sportowe. Jubileuszowe Dni Biskupca [ZDJĘCIA]

2021-07-28 11:30

Rodzinne spotkania, sport, wydarzenia kulturalne i koncerty. Już po raz 25 w Biskupcu odbyły się dni miasta. Co roku największą miejską letnią imprezę w gminie odwiedzają artyści znani z polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Tym razem wystąpili Afromental i In-Grid. - Ogromnie się cieszę, że nareszcie mogliśmy razem się spotkać aby wspólnie rozmawiać, rywalizować w zawodach, tańczyć i świetnie się bawić - mówi Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. Podsumowanie wydarzenia w artykule poniżej.

Jubileuszowe Dni Biskupca rozpoczęły się w piątek (23 lipca) Turniejem Szachowym o Puchar Burmistrza. Udział w zmaganiach „królewskiej gry” wzięło kilkudziesięciu zawodników. Następnie w Parku Miejskim odbyło się święto kolorowego latawca. Mieszkańcy i turyści mogli także skorzystać z dnia otwartego strzelnicy SKS Gryf Biskupiec. Wieczorem na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach odbył się koncert szantowy i muzyki masowego rażenia w wykonaniu Waldka DeGener Iłowskiego. Tuż po zachodzie słońca miał miejsce magiczny pokaz tańca i ognia, który przygotowała grupa „Transfuzja”.

Drugiego dnia w sobotę (24 lipca) na jeziorze Dadaj odbyły się Regaty Żeglarskie oraz I edycja Warmińsko-Mazurskiej Ligi Spinningowej. Tenisiści spotkali się na kortach Neothermu na Singlowym Turnieju Tenisa Ziemnego, a stadion w Czerwonce opanowali piłkarze. W sobotnie popołudnie plac apelowy w byłej jednostce wojskowej zamienił się w wielką strefę rozrywki dla dzieci, które mogły m.in. bawić się na dmuchańcach, pospinać na specjalnej ściance lub sprawdzić swoją celność w rzutach do kosza. Późne popołudnie to z kolei koncerty. Przed gwiazdami wieczoru na scenie zaprezentowało się 6 młodych wokalistów, którzy zaśpiewali solo i wspólnie jako Biskupieckie Talenty. Następnie zobaczyliśmy utalentowaną młodzież ze Studia Wokalnego „Sukces”. Po występie młodych artystów rozpoczął się muzyczno-taneczny pokaz nowej formy tańca BaDaS. Potem na scenie królowały gwiazdy. Zespół Afromental z Tomsonem i Baronem na czele. Energia muzyków rozgrzała publiczność do czerwoności. Kulminacją wieczoru był występ włoskiej piosenkarki In-Grid.

Eska Summer City Olsztyn – Pomarańczowy patrol na jeziorze Ukiel

Niedziela (25 lipca) w gminie Biskupiec była dniem letniego relaksu nad brzegiem jeziora Dadaj. Od godz. 10 na wodach Dadaju zmagali się uczestnicy spinningowych zawodów wędkarskich, a na plaży rozpoczął się mini turniej piłki nożnej dla rodzin. Następnie w regatach ponownie wystartowały żaglówki. W Biskupcu odbył się drugi bieg z cyklu „Grand Prix Biskupieckiego Lata”. Trasa biegu wyznaczona była wokół parku miejskiego. Od południa na plaży w Rukławkach na dzieci czekały animacje i strefa rozrywki. Najmłodsi chętnie puszczali bańki mydlane, brali udział w bitwie na gąbki i wspólnej zabawie. Na finał - spektakl w wykonaniu Teatru Katarynka. Baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku.

- Ogromnie się cieszę, że nareszcie mogliśmy razem się spotkać aby wspólnie rozmawiać, rywalizować w zawodach, tańczyć i świetnie się bawić - mówi Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

- To był wyjątkowy czas, pełen sportowych muzycznych doznać. Nad wszystkim czuwał jak zawsze sztab wielu fantastycznych osób, które pilnowały każdego detalu. Podziękowania należą się służbom mundurowym tym na wodzie i na lądzie, jednostkom OSP, wszystkim wystawcom, artystom i rzemieślnikom prezentującym swoje wyroby. Dziękuję każdej, która włączyła się w przygotowanie i realizację 25 Dni Biskupca – podkreśla Kozłowski.

25. Dni Biskupca 2021 - Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Radio ESKA.

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy