Museum Selfie Day. Zrób selfie w muzeum i wrzuć do sieci

2020-01-07 6:36

Dziś kolejna edycja "Museum Selfie Day". Tego dnia w muzeach na całym świecie odbywa się powszechne pstrykanie zdjęć z dziełami sztuki, również w olsztyńskim zamku.

Tegoroczna akcja "Museum Selfie Day" odbędzie się w środę 15 stycznia w Muzeum Warmii i Mazur. Od godziny 10.00 do 16.00 każdy będzie mógł bezpłatnie wejść do budynku i zrobić sobie selfie z dziełami sztuki. Organizatorzy zachęcają również do wrzucenia zdjęć do sieci oznaczając je hastagiem #museumselfie, #mwimmuseumselfie. Dzięki temu sztuka trafi do portali społecznościowych i dotrze do milionów użytkowników. Pomysłów na autoportret może być wiele. Niektórzy naśladują dzieła sztuki, inni ustawiają się w zabawnej pozie obok rzeźb i obrazów.

Skąd wziął się pomysł Museum Selfie Day?

Pewnego dnia duńska designerka Olivia Muss zwiedzała National Gallery w Kopenhadze. Zrobiła wtedy zdjęcie dzieła sztuki w pozie selfie. Szybko stało się ono inspiracją do stworzenia w sieci Muzeum Selfies. W ten sposób narodziła się idea promowania sztuki przy pomocy mediów społecznościowych.