W Olsztynie odbędzie się Puchar Europy w triathlonie

i

Autor: Labosport Polska Puchar Europy w triathlonie odbywa się w Olsztynie już od kilku lat.

Mistrzostwa Europy w Triathlonie Olsztyn 2022. Będą utrudnienia w mieście!

2022-05-25 14:26

Olsztyn odlicza dni do Mistrzostw Europy w Triathlonie. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, ale czołowi zawodnicy ze wszystkich europejskich krajów w stolicy regionu pojawią się wcześniej. Mistrzostwa gwarantują wielkie widowisko, ale i trochę utrudnień. O szczegółach w artykule.

W dniach 27-29 maja 2022 roku Olsztyn stanie się triathlonową stolicą Europy! W ostatni majowy weekend w stolicy Warmii i Mazur zjawią się czołowi zawodnicy ze wszystkich europejskich krajów. Tej sportowej uczty nie można przegapić!

- Na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel o tytuł Mistrza Starego Kontynentu w Olsztynie powalczą zawodnicy Elity, U23, Juniorów, Age-Group, jak również Paratriathloniści - mówi rzecznik olsztyńskiego OSiRu Zbigniew Szymula.

Na dystansie supersprinterskim rywalizować będą zawodnicy Elity, U23 i Juniorzy. Ich zmagania będzie można obserwować już w piątek 27 maja, kiedy to odbędą się wyścigi kwalifikacyjne. W sobotę 28 maja nie zabraknie emocji podczas startów finałowych – Elita, U23, Juniorzy oraz Paratriathlonu.

Niedziela 29 maja stanie pod znakiem rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy sztafet mieszanych w kategorii Junior oraz rywalizacji zawodników Age-Group na dystansie olimpijskim! W niedzielę 29 maja odbędą się również zawody dla najmłodszych triathlonistów. W Pucharze Polski w triathlonie dojdzie do rywalizacji młodzików i juniorów młodszych na dystansie supersprinterskim. Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach, dla których zorganizowane będą zawody Elemental Kids.

Posłuchaj: o ME w Triathlonie mówi rzecznik olsztyńskiego OSiRu Zbigniew Szymula

Mistrzostwa Europy w Triathlonie Olsztyn 2022 - utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją zawodów, na ulicach Olsztyna, w okolicach ulicy Sielskiej oraz Shumanna już od czwartku do niedzieli włącznie wystąpią utrudnienia w ruchu. Poruszając się w tej okolicy, zachowajcie ostrożność.

Poniżej znajdują się godziny utrudnień oraz ulice, które będą wyłączone z ruchu:

  • CZWARTEK (26 maja) ul. Kapitańska, ul. Sielska (północna nitka na odcinku Shumanna-Lotnicza), Miła, Shumanna (północna nitka). Na południowej nitce ul. Sielskiej obowiązywać będzie ruchu dwukierunkowy. Utrudnienia wystąpią w godzinach 06:00-11:00.
  • PIĄTEK (27 maja) ul. Kapitańska, ul. Sielska (północna nitka na odcinku Shumanna-Miła), Shumanna (północna nitka). Na południowej nitce ul. Sielskiej obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy. Utrudnienia wystąpią w godzinach 06:00-19:00.
  • SOBOTA (28 maja) ul. Kapitańska, ul. Sielska (północna nitka na odcinku Shumanna-Lotnicza), Miła, Shumanna (północna nitka). Na południowej nitce ul. Sielskiej obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy. Utrudnienia wystąpią w godzinach 06:00-20:00.
  • NIEDZIELA (29 maja) ul. Kapitańska, ul. Sielska (północna nitka), ul. Lotnicza (Sielska), starodroże DK16 na odcinku granice miasta-skręt na Łupstych, ul. Miła, ul. Shummanna (północna nitka). Na południowej nitce ul. Sielskiej obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy. Dla podróżujących w kierunku Ostródy przygotowany zostanie objazd przez Łupstych. Utrudnienia wystąpią w godzinach 06:00-19:00.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049