Czy matura próbna 2021 w województwie warmińsko-mazurskim zostanie przesunięta na inny termin?

i

Autor: pixabay.com Czy matura próbna 2021 w województwie warmińsko-mazurskim zostanie przesunięta na inny termin?

Matura próbna 2021 w woj. warmińsko-mazurskim. Jest oficjalna decyzja MEiN [TERMIN, DATA]

2021-02-25 7:42

W województwie warmińsko-mazurskim sytuacja epidemiologiczna znacznie się pogorszyła. W związku z tym rząd postanowił objąć je dodatkowymi obostrzeniami, które będą obowiązywały od najbliższej soboty (27 lutego). Zamknięte zostaną m.in. galerie handlowe, stoki, hotele. A co z próbnymi maturami na Warmii i Mazurach? Czy termin zostanie przesunięty? Szef MEiN Przemysław Czarnek podjął już decyzję. Szczegóły sprawdź w artykule.

Czy matura próbna 2021 w województwie warmińsko-mazurskim zostanie przesunięta na inny termin? Podczas konferencji prasowej ministra zdrowia, która odbyła się w środę (24 lutego), Adam Niedzielski zapowiedział, że ze względu na sytuację epidemiczną prawdopodobnie próbne matury w woj. warmińsko-mazurskim zostaną przesunięte. Jednocześnie zaznaczył, że decyzję w tej sprawie podejmie szef MEiN Przemysław Czarnek.

- Po dodatkowej analizie i konsultacjach ze służbami Ministerstwa Zdrowia informujemy, że w woj. warmińsko-mazurskim, tak jak w całej Polsce, matury próbne odbędą się w zaplanowanym terminie, w ścisłym reżimie sanitarnym – poinformowała w środę wieczorem rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska.

W ubiegłym tygodniu resort edukacji i nauki podał, że próbne matury, organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, mają być przeprowadzone w od 3 do 16 marca. Szef resortu edukacji i nauki podał wówczas także, że "na ten moment nic nie stoi na przeszkodzie", aby próbne egzaminy maturalne przeprowadzone były stacjonarnie w szkołach.

Raport z Anteny 24.02

Obostrzenia na Warmii i Mazurach. Co będzie obowiązywało od 27 lutego?

W środę na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od soboty w całym kraju poziom restrykcji pozostaje taki jak obecnie, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

- W województwie tym chcemy wprowadzić regulacje dyscyplinujące: chcemy, aby nauka w klasach I-III wróciła do trybu zdalnego, a galerie, muzea, kina, hotele oraz miejsca użyteczności publicznej niestety znowu zostały zamknięte – informował minister zdrowia. Dodał, że dotyczy to również kortów i basenów.

Ponadto w całej Polsce od soboty wprowadzony zostaje obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic. Dodatkowo od 27 lutego obowiązywać będzie kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji - z wyłączeniem osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków