Makabryczny wypadek podczas prac polowych. Belownica wciągnęła mężczyznę [FOTO]

2021-07-20 9:11

Makabryczny wypadek w miejscowości Księży Lasek w gminie Rozogi. Maszyna rolnicza typu belownica wciągnęła 57-letniego mężczyznę. Pomimo tego, że mężczyźnie natychmiast została udzielona pomoc medyczna, zmarł on w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń ciała.

W minioną sobotę (17 lipca) parę minut po godzinie 21:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Księży Lasek w gminie Rozogi doszło do poważnego wypadku podczas wykonywania prac polowych.

- Na miejsce zgłoszonej interwencji, natychmiast pojechali policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego. Funkcjonariusze ustalili, że 57-letni mieszkaniec gminy Rozogi wykonując prace polowe związane z obsługą maszyny rolniczej typu belarka, doznał poważnych obrażeń kończyn dolnych - informuje sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowa szczycieńskiej policji.

Na miejscu pracowali również strażacy oraz załoga karetki pogotowia. Mundurowi udzielili poszkodowanemu natychmiastowej pomocy medycznej. Niestety 57-latek na skutek zdarzenia i odniesionych rozległych obrażeń ciała zmarł w szpitalu.

Szczycieńscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności wykonywaniu prac polowych. - Chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie. Funkcjonariusze apelują również o ostrożność, rozwagę, zachowanie trzeźwości, przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zwrócenie szczególnej uwagi na najmłodszych, którzy obecnie wypoczywają na wakacjach. Nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci, narażone są na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą pracą na gospodarstwie rolnym - apeluje policja.

Raport z anteny 19.07, godz.10

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl