Makabryczne odkrycie w piwnicy. Pobity pies był przygnieciony fotelem. Sprawcy zatrzymani

i

Autor: unsplash.com - zdjęcie ilustracyjne

kryminalne

Makabryczne odkrycie w piwnicy. Pobity pies był przygnieciony fotelem. Sprawcy zatrzymani

2023-11-14 13:33

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Zwierzę zostało znalezione przez funkcjonariuszy w piwnicy. Było przygniecione fotelem i miało liczne obrażenia ciała. Obecnie trwają dalsze czynności w sprawie. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę (11 listopada) policjanci dostali zgłoszenie z jednej z miejscowości w powiecie ełckim o podejrzeniu znęcania się nad psem. Niestety okazało się najgorsze. W piwnicy w bloku znaleźli przygniecionego fotelem psa z licznymi obrażeniami ciała.

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy doprowadzili do tej sytuacji - właściciela psa i jego znajomego. Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Z uwagi na liczne obrażenia psa niedające szansy na przeżycie, lekarz weterynarii zdecydował o jego uśpieniu.

- Dotychczasowe ustalenia policji wskazują, że mężczyźni wspólnie i w porozumieniu uderzali psa różnymi przedmiotami i kopali po całym ciele - poinformowała ełcka policja.

Policjanci przedstawili im zarzuty zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Mężczyźni są zatrzymani, trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Najpiękniejsze rasy psów. Jak dobrze znasz je wszystkie? Quiz

Pytanie 1 z 10
Co to za rasa?
Husky
Policjanci ratowali psa, który utknął na dachu