turystyka

Majówka 2024. Gdzie warto pojechać? Niezwykłe miejsca na Warmii i Mazurach [ZDJĘCIA]

2024-05-04 6:55

Majówka to doskonała okazja, by wybrać się na wycieczkę. Przepiękne miejsca można znaleźć w województwie warmińsko-mazurskim. Począwszy od opuszczonych wysp, pałaców, po turkusowe jeziora i zabytkowe mosty. Zaciekawieni? Zajrzyjcie do naszego subiektywnego zestawienia dwunastu magicznych miejsc na Warmii i Mazurach. Zebraliśmy takie propozycje, których najprawdopodobniej nie znajdziecie w zwykłych przewodnikach.

Przed nami wyczekiwany długi majowy weekend. Jak go spędzić? Gdzie pojechać? Wiele ciekawych miejsc znajdziemy w województwie warmińsko-mazurskim. Możemy zobaczyć tu spektakularne zachody i wschody słońca nad jeziorami, zażyć leśnych kąpieli czy też wybrać się na rowerową przejażdżkę. Znajdzie się też coś dla miłośników urbexowych podróży. Warmińsko-mazurskie kryje w sobie niezliczoną ilość opuszczonych pałaców i zamków. Szczególną ciekawość może wzbudzać również kaplica schowana w głębinach lasu, kamienny półokrąg grobowców czy... opuszczona wieś, która oficjalnie już nie istnieje. 

Majówka 2024 na Warmii i Mazurach. Gdzie warto pojechać?

Przygotowaliśmy subiektywne zestawienie dwunastu najlepszych miejsc na Warmii i Mazurach, które warto odwiedzić w majówkę.

Karkówka czy kiełbasa z grilla? Majówka okiem Polaków #EwelinaPyta