Libacja alkoholowa w Giżycku, a na niej pijana matka z 4-miesięcznym dzieckiem. Sprawą zajmie się sąd

i

Autor: pixabay.com Libacja alkoholowa w Giżycku, a na niej pijana matka z 4-miesięcznym dzieckiem. Sprawą zajmie się sąd

Libacja alkoholowa w Giżycku, a na niej pijana matka z 4-miesięcznym dzieckiem. Sprawą zajmie się sąd

2021-07-21 11:54

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Giżycka, gdzie nietrzeźwa matka miała pod opieką swojego 4-miesięcznego synka. Chłopiec został przekazany pod opiekę trzeźwych osób, a o całym zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

Do zdarzenia doszło we wtorek  (21 lipca) kilkanaście minut po godzinie 22.00. Dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczną informację o tym, że trwa libacja alkoholowa, w której udział bierze matka opiekująca się 4-miesięcznym dzieckiem.

- Informacja ta potwierdziła się, w jednym z mieszkań na terenie Giżycka funkcjonariusze zastali osoby dorosłe, które spożywały alkohol. Także podczas towarzyskiego spotkania doszło do kłótni pomiędzy uczestnikami. Policjanci potwierdzili obecność 4-miesięcznego dziecka, które spało w wózku. W trakcie czynności sprawdzono stan trzeźwości 20-letniej matki. Badanie wykazało, że miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie - informuje asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowa giżyckiej policji.

Kobieta wraz z dzieckiem trafiła do szpitala. Po konsultacji lekarskiej chłopiec został przekazany pod opiekę osoby trzeźwej, a 20-letnia matka została zatrzymana w policyjnej celi do wytrzeźwienia. - Dziecko w momencie interwencji było zaniedbane, co potwierdził lekarz. Teraz sprawą młodej mamy zajmie się sąd rodzinny i nieletnich - dodała asp. Chruścińska.

Raport z anteny 20.07, godz.10

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl