Legalne ściganie w Olsztynie. Zawody na ¼ mili!

2022-05-04 13:34

Na tym wydarzeniu powinien pojawić się każdy kto chciałby sprawdzić swoje auto. W niedzielę 8 maja na Lotnisku Olsztyn – Dajtki odbędzie się piknik rodzinny Fast VAG i zawody na 1/4 mili. Jak podkreślają organizatorzy, żeby wziąć udział w rywalizacji na pasie lotniska nie trzeba być profesjonalnym kierowcą i mieć specjalny samochód.

- Nie ma co ukrywać, że dla większości kierowców zmierzenie się z kultowym dystansem (1/4 mili, czyli 402,3 m) to spore wyzwanie. W wyścigach nie chodzi jedynie o samochód. Każdy kto chce wziąć udział w takich zawodach, powinien mieć refleks i silne nerwy – mówi Paweł Majdański, organizator / współzałożyciel klubu Fast VAG.

- Nie można pozwolić sobie na falstart, trzeba również idealnie wstrzelić się w światła – liczy się jak najmniejszy czas reakcji. Podczas jazdy ważna jest również stała kontrola przyczepności. Podejmij wyzwanie podczas rywalizacji w stolicy Warmii i Mazur - zachęca Majdański.

Posłuchaj: Piknik rodzinny Fast VAG i zawody na 1/4 mili w Olsztynie. Zaprasza Paweł Majdański, organizator.

PLAN SPOTKANIA W OLSZTYNIE

O godzinie 8:00 nastąpi otwarcie bram, a pierwsze jazdy odbędą się między 10:00 a 14:45. Półfinaliści i finaliści spotkają się od 15:00. Rozdanie nagród jest o 16:30, a zakończenie pikniku około 17:30.

W trakcie imprezy organizatorzy będą za pomocą SMS-ów informować każdego zawodnika (zaraz po ukończeniu przejazdu) o przejeździe wraz z jego osiągniętym wynikiem (czasie przejazdu). Ponadto każdy, zarówno uczestnik jak i widz, będzie mógł przeczytać opisy aut poprzez zeskanowanie naklejki, która będzie naklejona na szybie auta.

Oprócz tego na terenie imprezy będą atrakcje też dla osób, które jedynie chcą oglądać wyścigi, w tym dzieci. Dostępne będą liczne atrakcje jak dmuchańce i plac zabaw, animatorzy, którzy zapewnią dzieciom moc atrakcji. Na terenie imprezy będzie również miejsce, by zjeść coś dobrego z foodtracków.

Bilety wstępu można kupić na miejscu imprezy lub na stronie: www.fastvag.pl

Piknik rodzinny Fast VAG i zawody na 1/4 mili w Olsztynie poleca Radio Eska

Piknik rodzinny Fast VAG i zawody na 1/4 mili w Olsztynie

i

Autor: Fast VAG Piknik rodzinny Fast VAG i zawody na 1/4 mili w Olsztynie
19. Bieg Jakubowy w Olsztynie

Quiz. Ciele czy cielę? Kłopotliwe końcówki wyrazów. Każdy Polak robi w nich błąd

Pytanie 1 z 10
Na początek pytanie z tytułu quizu. Cielę czy cielę?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy