Kultowy serial TVP znika z ramówki. Czy to koniec uwielbianej przez Polaków telenoweli?

i

Autor: Unsplash, YouTube: TVP VOD

Telewizja

Kultowy serial TVP znika z ramówki. Czy to koniec uwielbianej przez Polaków telenoweli?

2023-12-06 13:18

W Polsce na antenie niewiele pozostało seriali, które są emitowane bez przerwy od lat 90. minionego wieku. Jednym z nich jest „Klan”, którego pierwszy odcinek widzowie obejrzeli w 1997 r. Jednak pojawiły się niepokojące doniesienia, że wkrótce może nastąpić zakończenie produkcji. Co jest tego przyczyną? Odpowiedź poniżej.

Koniec „Klanu”. Pojawiły się niepokojące wieści

„Klan” jest emitowany na antenie TVP1 od 22 września 1997 r. Jest to najdłużej emitowany serial polskiej produkcji. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków zdążyło się przywiązać do głównych bohaterów. Niektórzy mieli okazję dorastać wraz z częścią aktorów. Wielu artystów związanych z serialem niestety już zmarło. Kiedyś „Klan” oglądały miliony widzów, ale obecnie produkcja nie cieszy się już tak wielkim zainteresowaniem jak dawniej.

Od dłuższego czasu następuje spadek liczby widzów. Z danych Nielsen Audience Measurement opracowanych przez portal wirtualnemedia.pl, wynika, że średnia widownia premierowych odcinków kolejnego sezonu „Klanu”, wyemitowanych w terminie od 5 września 2022 r. do 25 maja 2023 r. wyniosła 990 tys. osób, czyli aż o 100 tys. osób mniej niż przed rokiem.

Wstrzymano emisję telenoweli. Czy jeszcze powróci na antenę?

Jak donosi portal plotek.pl, ostatni odcinek telenoweli w tym roku widzowie będą mieli okazję zobaczyć 21 grudnia o godz. 17:55. Wielu fanów serialu pamięta odcinki świąteczne, gdy cała rodzina Lubiczów spotykała się na Sadybie. Jednak od kliku lat twórcy serialu rezygnują z takiego rozwiązania. Jednak ci, którzy myśleli, że obejrzą „zwykły” odcinek, mogą się rozczarować. W tym czasie TVP planuje wyemitować skoki narciarskie oraz powtórki innych produkcji.

Czy to oznacza koniec słynnej telenoweli? I tu jest dobra wiadomość dla telewidzów. Wznowienie emisji planowane jest na 2 stycznia 2024 r.

- Właśnie zaproponowano mi nową umowę. Wszyscy cieszymy się, że przez co najmniej dwa lata nadal będziemy gościć w milionach polskich domów, bo „Klan” nie tylko pozwala wielu widzom osłodzić trudy dnia codziennego, ale też utożsamiać się z bohaterami, którzy nie żyją w jakimś wyimaginowanym, sztucznie wykreowanym świecie. Duża w tym zasługa producenta Pawła Karpińskiego, który wciąż szuka aktualnych i ciekawych tematów – przekazała „Faktowi” Izabella Trojanowska, czyli odtwórczyni roli Moniki Ross z „Klanu”.

Ciężko chorowała po śmierci córki. Gwiazda "Klanu" zamieszkała w domu opieki w Skolimowie.

QUIZ: Jak dobrze znasz postaci z "Klanu"?

Pytanie 1 z 10
Kto był chrzestnym Michała Chojnickiego?