Edukacja

Które szkoły ponadpodstawowe w Olsztynie są najlepsze? Zobacz nowy ranking!

2024-05-28 15:44

Portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl przygotował najnowszy ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. Na liście znalazły się placówki publiczne oraz prywatne. Nie zabrakło na niej liceów i techników z Olsztyna. Które z nich okazały się najlepsze? Odpowiedź znajdziesz w materiale poniżej.

Ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. Te placówki są najlepsze

Portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl przygotował ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. Pod uwagę wzięto 1978 liceów oraz 1499 techników, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Twórcy zestawienia zapewniają, że „uwzględniono różnorodne kryteria, aby zapewnić obiektywne i wszechstronne podejście”.

- Na liście uwzględniono wyniki egzaminów maturalnych zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym oraz osiągnięcia w ogólnokrajowych olimpiadach przedmiotowych – czytamy w rankingu.

W przypadku techników wzięto pod uwagę także osiągnięcia w egzaminach zawodowych. Dane pochodziły z takich instytucji jak Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Najlepszymi liceami okazały się:

  • XIII Liceum w Szczecinie;
  • V Liceum im. Augusta Witkowskiego w Krakowie;
  • VIII Liceum im. Władysława IV w Warszawie.

Najlepszymi technikami w Polsce są:

  • Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie;
  • Technikum nr 7 im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu;
  • Technikum Łączności w Poznaniu.

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe w Olsztynie. Sprawdź nowy ranking

W pierwszej dziesiątce najlepszych placówek w Polsce zabrakło tych z Olsztyna. Wybraliśmy dziesięć najwyżej sklasyfikowanych liceów i dziewięć techników. Na którym miejscu uplasowały się szkoły ponadpodstawowe ze stolicy Warmii i Mazur? Odpowiedź znajduje się w naszej galerii.

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe 2024 w Olsztynie

Studniówka III Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Tak maturzyści zatańczyli poloneza!
Listen on Spreaker.