"Książka za worek śmieci" w Olsztynie. Mimo fatalnej pogody chętnych do sprzątania nie brakowało [ZDJĘCIA]

2021-09-20 10:48

Wyjątkowa akcja "Książka za worek śmieci" za nami. W Olsztynie, mimo zimnej i deszczowej pogody, udział w niej wzięło około 50 osób! - Bardzo dziękuję za zaangażowanie każdej osobie, której niestraszny był deszcz i zimno, a zwłaszcza rodzicom, którzy przyprowadzili maluchów na naszą akcję. Z przyjemnością wręczyłam im książki - mówi Izabela Sałamacha, koordynatorka akcji w Olsztynie.

Akcja "Książka za worek śmieci" w Olsztynie odbyła się w sobotę (18 września). Mimo fatalnej pogody chętnych do sprzątania lasu między Nagórkami a Jarotami nie brakowało. W akcji wzięło udział około 50 osób. Każdy otrzymał w podziękowaniu książkę. - Bardzo dziękuję za zaangażowanie każdej osobie, której niestraszny był deszcz i zimno, a zwłaszcza rodzicom, którzy przyprowadzili maluchów na naszą akcję. Z przyjemnością wręczyłam im książki - mówi Izabela Sałamacha, koordynatorka akcji w Olsztynie.

- To była prawdziwa mobilizacja, uczestnicy przyznawali, że nie spodziewali się aż takiej ilości śmieci. Mieliśmy pełne ręce roboty. W sumie zebraliśmy 67 worków, 9 opon, 1 paletę, 1 materac, kilka wiader, lodówkę, poduszkę i wiele innych pokonsumpcyjnych odpadów. To ponad tona śmieci, a po drugiej stronie ulicy wciąż można by było sprzątać - dodaje Sałamacha.

Inicjatorką i pomysłodawczynią akcji jest Anna Jaklewicz.

ESKA Live: Shanguy zaśpiewali swój hit Desolee. Takie wykonania jeszcze nie słyszeliście!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl