wiadomości

Koszmarny wypadek na S7. Kierowca lawety zginął, gdy ładował na nią zepsute auto [ZDJĘCIA]

2024-02-21 10:17

Koszmarny wypadek na obwodnicy Nidzicy (S7) w województwie warmińsko-mazurskim. Nie żyje 36-letni kierowca lawety. Gdy mężczyzna ładował na nią zepsuty samochód, uderzyła w niego ciężarówka.

Tragiczny wypadek na S7. Kierowca lawety zginął, gdy ładował na nią zepsute auto

Do tragicznego wypadku na drodze ekspresowej S7 w pobliżu węzła Nidzica Północ doszło w nocy z wtorku na środę (20/21 lutego) około godziny 1.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni kierujący pojazdem ciężarowym wraz z naczepą, jadąc w kierunku Gdańska z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, najechał na unieruchomioną na pasie awaryjnym drogi lawetę, której 36-letni mieszkaniec Kwidzyna podejmował czynności związane z zabezpieczeniem znajdującego się na lawecie samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia kierujący lawetą poniósł śmierć na miejscu. Kierujący tirem to mieszkaniec gminy Wiśniewo, był trzeźwy, ale dodatkowo została pobrana krew do badań. Zarówno on, jak i użytkownik auta osobowego nie wymagali pomocy medycznej.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci prewencji, grupa zdarzeniowa z technikiem kryminalistyki, straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego. Na czas prowadzenia czynności, ruch drogą ekspresową S7 w kierunku Gdańska odbywał się jednym pasem. Teraz funkcjonariusze będą wyjaśniali szczegółowe przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Policja opublikowała zdjęcia z miejsca wypadku.

Nikola wsiadła po śmierć. Straszliwy wypadek pod Elblągiem