Zamek jak z bajki Disneya. Turyści są zachwyceni tym miejscem [ZDJĘCIA]

2020-02-03 9:50 agada

Rasząg jest jednym z częściej odwiedzanych miejsc przez turystów. Nie bez przyczyny! We wsi w gminie Biskupiec znajduje się zabytkowy kościół luterański, który zachwyca swoim niemal bajkowym wyglądem. Niektórzy przyrównują go do zamku z bajek Disneya. To architektoniczna perła regionu, którą trzeba zobaczyć na własne oczy.

Kościół, wyglądający jak zamek z bajek Disneya, zachwyca turystów swoją niepowtarzalnością i klimatem. Takie porównanie znajdziemy nawet w przewodnikach turystycznych. Choć neoromański zabytek zbudowano w XX wieku, można odnieść wrażenie, że pochodzi zupełnie z innej epoki. Całą budowlę wzniesiono z kamieni polnych. Na jego lokalizację wybrano miejsce na wzgórzu, dzięki czemu jest dobrze widoczny z daleka. Przylega do niego również okrągła wieża z okienkami. Widać z niej całą wieś i pobliskie jezioro.

Równie duże wrażenie kościół robi wewnątrz. Ściany i witraże w oknach utrzymane są w odcieniach błękitu, idealnie współgrając z naturalnym kolorem sklepienia kolebkowego i granatem kopuły nad częścią prezbiterialną. W całość kompozycji idealnie wpisuje się ołtarz i ławy z ciemnego drewna.

Od początku istnienia, jako jeden z nielicznych w regionie, kościół pozostaje w rękach ewangelików. Obecnie jest świątynią filialną parafii w Sorkwitach.

We wsi zobaczmy również dwie przydrożne kapliczki pochodzące z XIX-XX wieku oraz kościół rzymskokatolicki – kaplica w Raszągu pw. Matki Boskiej Częstochowskiej zbudowana po II wojnie światowej. Na spragnionych kontaktu z historią czeka z kolei zabytkowy park dworski. Ponadto w Raszągu odnaleźć można starą kuźnię będącą świadectwem dawnej kultury technicznej wsi.

Dziki na starówce w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.