KORTOWIADA

Kortowiada 2024. Znamy termin i motyw przewodni

2023-10-03 12:00

Wprawdzie 62. edycja Olsztyńskich Juwenaliów odbywała się zaledwie kilka miesięcy temu, to początek roku akademickiego przywołuje myśl o kolejnej Kortowiadzie. W przypadku nadchodzącej Kortowiady 2024, organizatorzy postanowili zacząć dzielić się informacjami nieco wcześniej niż zwykle. Już teraz warto zarezerwować czas w drugiej połowie maja.

Kiedy odbędzie się kolejna muzyczna uczta w Olsztynie!

- Kortowo wypełni się uczestnikami juwenaliów w przedostatnim tygodniu maja - informuje Natalia Nowak, rzeczniczka festiwalu.

Kortowiada 2024 potrwa od 22 do 25 maja. Scena Główna, jak w poprzednich latach, zlokalizowana będzie na Plaży Kortowskiej, która w tym czasie zamieni się w wyjątkowo atrakcyjne miasteczko festiwalowe. Zaplanowaliśmy występ kilkunastu znanych polskich artystów. Oprócz koncertów uczestnicy Olsztyńskich Juwenaliów mogą liczyć także na ulubione wydarzenia towarzyszące – jak chociażby Silent Party czy Kino Plenerowe. Poza nimi w planie znajdzie się na pewno także Parada Wydziałów oraz inne wydarzenia kulturalne, sportowe oraz rozrywkowe. Część z nich będzie na pewno związana z tematyką 63. edycji Kortowiady „Future is coming” - dodaje Natalia Nowak.

Motyw przewodni Kortowiady to „Future is coming”

Zgodnie z hasłem „Future is coming” cała uwaga organizatorów, a później także uczestników, skupiać się będzie na przyszłości. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Kortowiady: „witajcie w naszej wizji przyszłości! Wprawdzie każdy ma swoją, jednak w naszej dominują kolory i ich wyjątkowe odcienie, różnorodność kształtów, oślepiające światła... a to wszystko doprawione odrobiną szaleństwa i fenomenalną zabawą! Niech nasza wspólna przyszłość nie będzie przyczyną strachu, niech budzi wyłącznie ciekawość tego, co może przynieść! Jednego możecie być pewni: ta festiwalowa przyszłość będzie pełna kolorów i wspaniałej muzyki”. W najbliższym czasie ujawniony zostanie także pierwszy artysta, który wystąpi w maju 2024 roku na kortowiadowej Scenie Głównej.

Pierwsze karnety są już dostępne

We wtorek 3 października o godzinie 12:00 ruszyła także przedsprzedaż karnetów na to wydarzenie, pod adresem www.bilety.kortowiada.pl

Patronat medialny Kortowiady 2024 - Eska, Eska Rock

Kortowiada 2024

i

Autor: Kortowiada
Kortowiada 2023. Drugi dzień juwenaliów przyciągnął tłumy

Quiz z ortografii. Sprawdź, czy wiesz jak zapisać wyrazy z "ó" i "u"

Pytanie 1 z 10
Poprawny zapis to: