Kortowiada

Kortowiada 2024. Ostatni dzień juwenaliów. Plany koncertowe pokrzyżowała… pogoda [ZDJĘCIA]

2024-05-26 7:11

Ostatniego dnia Kortowiady, czyli w sobotę (25 maja) nie zabrakło ciekawych wydarzeń. Najpierw uczestnicy imprezy mogli podziwiać drifty lub Bój Wydziałów, a później, jak w poprzednich dniach, bawić się na koncertach artystów. Jednak plany organizatorów niespodziewanie pokrzyżowała pogoda. Więcej na ten temat poniżej.

Kortowiada 2024. Kortowo oblegane przez studentów

Sobota to ostatni dzień olsztyńskich juwenaliów. Kortowo, podobnie jak w poprzednich dniach, było oblegane przez studentów. Przez cztery dni uczestnicy Kortowiady mieli okazję bawić się na wielu wydarzeniach. Codziennie odbywały się Silent Party czy kino plenerowe. Dodatkowo chętni mogli wziąć udział w licznych turniejach sportowych, obejrzeć Bój Wydziałów, zagrać na Festiwalu Gier Planszowych, a także w bingo. Motywem tegorocznych juwenaliów w Olsztynie jest hasło „Future is coming”. Zgodnie z nim, cała uwaga organizatorów oraz uczestników skupiona była na przyszłości.

Od czwartku aż do soboty odbywały się koncerty. Scena główna zlokalizowana była na Plaży Kortowskiej. Uczestnicy mogli obejrzeć występy takich artystów jak: Margaret, Tribbs, Lordofon, Kwiat Jabłoni, Nocny Kochanek, Wilki, Artur Rojek, Vito Bambino, Kayah czy PRO8L3M.

Plany koncertowe pokrzyżowane przez pogodę

W sobotę także zaplanowano liczne występy gwiazd. Jednak niespodziewane plany organizatorów pokrzyżowała… pogoda. Koncerty miały się rozpocząć o godz. 17:00, ale kilka minut przed startem nadeszła burza, przez co podjęto decyzję o odwołaniu koncertu Darii ze Śląska, która miała zaprezentować się jako pierwsza.

Jednak bramki na teren plaży ponownie zostały otwarte po godzinie. Na scenie jako pierwszy zaprezentował się Vito Bambino. Następnie wystąpili: Artur Rojek, Kayah, Kacperczyk, a juwenalia kończy koncert PRO8L3M.

Kortowiada 2024. Parada Wydziałów przeszła ulicami miasta. Studenci tłumnie wzięli udział w imprezie

Kortowiada 2024. Ostatni dzień juwenaliów. Plany koncertowe pokrzyżowała… pogoda [ZDJĘCIA]