Kortowiada scena 2023

i

Autor: Andrzej Brzozowski Kortowiada 2023

rozrywka

Kortowiada 2024. Najbardziej wyczekiwane koncerty przez studentów UWM

2024-04-12 16:13

Kortowiada 2024 zbliża się wielkimi krokami i w związku z tym poznaliśmy już prawie cały line-up tegorocznych juwenaliów. Kogo wyczekujecie najbardziej? Kto mógłby jeszcze zagrać na scenie głównej? Zapytaliśmy studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

63. Kortowiada pod hasłem „Future is coming” odbędzie się między 22 a 25 maja. Jak zawsze Olsztyńskim juwenaliom towarzyszyć będą liczne wydarzenia, w tym chociażby: Festiwal Gier Planszowych (25.05), Speed Dating (24.05), Bój Wydziałów (23.05), Liga Akademików (16.04 – 25.05), muzyczny Ajdol (eliminacje - 18.04, 25.04 ; finał – 9.05) oraz nowości – Wielkie Kortowskie Wesele (21.05) i Kortowskie Bingo (23.05).

Oczywiście nie zabraknie również ciekawych koncertów, podczas których wystąpią najpopularniejsi artyści polskiej sceny muzycznej. Dotychczas poznaliśmy 14 z 15 gwiazd. Ostatnią z nich jest polsko-niemiecka piosenkarka i kompozytorka Rosalie Hoffman grająca w stylu R&B. Z pewnością przyciągnie ona wielu fanów tego gatunku na plażę kortowską, bowiem jej najpopularniejszy utwór w serwisie Spotify odtworzono już ponad 25 milionów razy. Na scenie głównej podczas tegorocznej Kortowiady wystąpią także: Artur Rojek, bracia Kacperczyk, Kizo, Kwiat Jabłoni, Daria Zawiałow, PRO8L3M, Wilki, Margaret, Lordofon, Daria ze Śląska, Nocny Kochanek, Zeamsone oraz Dwa Sławy, Mielzky i Pers.

Zapytaliśmy naszych studentów z UWM’u co sądzą o gwiazdach, które wystąpią podczas Kortowiady oraz kogo chcieliby ewentualnie usłyszeć.

- Jak najbardziej czekam na Kortowiadę. Koleżanka ma już kupione bilety, ja jeszcze nie, ale się do tego przymierzam. Na ten moment bardzo czekam na PRO8LEM. Tutaj z koleżanką chciałybyśmy też, żeby Multi wystąpił. Young Multi zapraszamy do Olsztyna!;

- Obowiązkowo planuję być na tegorocznej Kortowiadzie. Jeszcze zaczynam planować, na których koncertach, ale na pewno mnie nie zabraknie. Myślę, że w tym roku poprzeczka występujących gwiazd jest naprawdę wyrównana i na wszystkich będę się równie dobrze bawić. W zeszłym roku moim faworytem był Kult, a w tym roku takim faworytem byłby Kaz Bałagane;

- Jak co roku, najbardziej czekam na Enej, bo uwielbiam ich piosenki. Będą też Wilki, więc też bardzo fajnie – mówili studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ostatnia kortowiadowa gwiazda zostanie ujawniona we wtorek 23 kwietnia.

Posłuchaj: Olaf Kosela rozmawia ze studentami UWM'u o tegorocznych kortowiadowych koncertach

Quiz. Sałatki PRL-u. Myślisz, że zgarniesz pełną pulę? Nadziejesz się już na 3 pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Jaka sałatka królowała w PRL’u podczas różnych świąt, spotkań i domówek?